X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najbardziej kultowa droga świata, czyli podróż Route 66

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 12:00
Otwarta 11 listopada 1926 roku Droga 66, zwana również Drogą Matką, to ponad 2 tysiące mil asfaltu łączącego ze sobą wschodnią i zachodnią część USA.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey Bayda/Shutterstock.com

Choć dziś Route 66 straciła na znaczeniu (ze względu na sąsiadującą z nią gęstą sieć autostrad), to dla turystów droga ta, którą opiewali w swojej twórczości m.in. The Rolling Stones, pozostaje obiektem, bez którego nie może się obejść żadna wycieczka po Stanach Zjednoczonych. O swojej wyprawie Drogą 66 opowiadali w Trójce podróżnicy: Karol i Aleksandra Lewandowscy.


"Rancho Cadillaców" to jedna z wielu atrakcji, które czekają na podróżnych przy Drodze 66. "Ranczo Cadillaców" to jedna z wielu atrakcji, które czekają na podróżnych przy Drodze 66 (fot. sumikophoto/shutterstock.com)

– Tak naprawdę już w latach 70. zaczęły powstawać równoległe autostrady. Nikt nie chciał się tłuc tą wąską drogą, gdzie co chwilę trzeba było zwalniać w miasteczkach. Droga zaczęła umierać i choć są ludzie, którzy walczą o jej istnienie, to w wielu miejscach całkowicie się ona rozsypała. Wtedy trzeba zawrócić i znaleźć objazd – mówi Karol Lewandowski. – Droga 66 to kultowy szlak. Jeśli trafimy na przykład na stację benzynową ze sklepem, to będzie to na pewno piękne i fotogeniczne miejsce. Jest tam, przykładowo, sklep z oranżadą, w którym stoi chyba osiem tysięcy różnych rodzajów napojów poustawianych na półkach – dodaje Aleksandra Lewandowska.

Co jeszcze można zobaczyć podróżując legendarną Drogą Matką? Tego dowiedzieć się można z dołączonej audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Piotr Baron
Autorka materiału: Gabriela Darmetko
Goście: Karol i Aleksandra Lewandowscy (busemprzezswiat.pl)
Data emisji:
13.11.2018
Godzina emisji:
11.16

ml/mk

Czytaj także

Turystyka samochodowa w USA

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 09:00
Stany Zjednoczone są ogromnym krajem, pełnym kolorytu i różnorodności. Jak podróżować po nim tak, by móc zobaczyć jak najwięcej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepolarne niedźwiedzie białe

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 09:00
Znana z samodzielnych, długodystansowych wypraw Kamila Kielar, wróciła właśnie z zachodniej Kanady.
rozwiń zwiń