X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Web Summit 2018, czyli nowe technologie i wielki biznes w Lizbonie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 11:30
Web Summit to wydarzenie, na które zjeżdżają się najważniejsi ludzie z branż związanych z nowymi technologiami z całego świata. Konferencja po raz kolejny odbyła się w Lizbonie.
Audio
  • Odbyło się Web Summit 2018 w Lizbonie (Do Południa/Trójka)
Web Summit 2018
Web Summit 2018Foto: mat. prasowe

W konferencji co roku biorą udział również przedstawiciele polskich branż, które najszybciej przyjmują innowacje. – Najważniejszym tematem tegorocznego Web Summit, który był też tematem otwarcia, był dostęp do sieci. Obecnie odsetek ludzi z dostępem do internetu wynosi około 50 proc. populacji Ziemi i w tej chwili się on zatrzymał. To, że coś, co powinno wyrównywać szanse i demokratyzować dostęp do informacji, nagle jest dostępem tylko połowy ludzi na świecie. To było silne przesłanie twórcy internetu, Tima Bernersa-Lee, który założył Web Foundation. – mówi Michał Kazimierczak z agencji reklamowej Heart&Brain.


Web Summit 2018 Web Summit 2018

– Ważnym tematem, który był poruszany w wielu kontekstach był Blockchain i jakie szanse i jaka rewolucja może przynieść z nim. Chodzi o to, co może nam dać istnienie działającego w chmurze zdecentralizowanego rejestru wszystkich kontraktów i umów – od najbardziej banalnych, do wielkich i szczegółowych. Aktualnie, naszymi danymi zarządza kilka firm. Blockchain może być w przyszłości szansą na decentralizację tego i może dać nam większy wpływ na zarządzanie naszymi danymi – tłumaczy Sebastian Bryks, również z agencji Heart&Brain.

Jakie jeszcze ważne tematy były poruszane na tegorocznym Web Summit? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Hirek Wrona
Autor materiału: Jan Niebudek
Goście: Michał Kazimierczak i Sebastian Bryks (agencja reklamowa Heart&Brain)
Data emisji:
14.11.2018
Godzina emisji:
11.17

ml/kw

Czytaj także

Blackout. Czy w Polsce może zabraknąć prądu?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 22:00
Wydaje się, że większość z nas, choć może nie wszyscy się do tego przyznają, o prądzie elektrycznym myśli trochę jak o powietrzu: zawsze był i zawsze będzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Czajkowski, czyli zapomniany geniusz

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 13:00
Bohater tego wydania "Godziny prawdy", to człowiek, który nie tylko ma pasje i marzenia, ale w czasie swojego życia osiągnął kilka bardzo istotnych celów.
rozwiń zwiń