Mariusz Duda: nowa płyta podniosła nas z kolan

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 12:00
Gościem Piotra Barona w audycji "Do południa" był wokalista Riverside. Muzyk opowiedział m.in. o trasie koncertowej i nowej płycie zespołu.
Audio
  • Mariusz Duda gościem Piotra Barona (Do południa/Trójka)
Mariusz Duda, Riverside
Mariusz Duda, RiversideFoto: Wojciech Kusiński/PR

Riverside to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Grupa niedawno wydała swój siódmy studyjny album "Wasteland", który jest pierwszym wydawnictwem po tragicznej śmierci jednego z założycieli Riverside – Piotra Grudzińskiego.

Nowy krążek mówi przede wszystkim o tym, co dzieje się obecnie na świecie oraz nawiązuje do tragedii, która wydarzyła się w zespole w 2016 roku. "Wasteland" to duży, poetycki, wielowymiarowy i bardzo głęboki album. Taki, który być może powstaje raz na całe życie. Pochodząca z niego piosenka "River Down Below" od kilku tygodni utrzymuje się na podium Listy Przebojów Programu Trzeciego

– Nowa płyta w pewien sposób podniosła nas z kolan. Czuję się, jakbyśmy dostali nową szansę. Najważniejsza jest zawsze dla nas wizja albumu i teraz mieliśmy taką wizję postapokaliptyczną. Ta płyta jest o przetrwaniu, o odnalezieniu się w nowej teraźniejszości – mówi Mariusz Duda.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym wokalista Riverside opowiada m.in. o planach na przyszłość.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi:
 Piotr Baron
Gość: Mariusz Duda (wokalista)
Data emisji: 11.12.2018
Godzina emisji: 11.21


mat. promocyjne/kg