X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Natalia Sikora: mówię w końcu własnym głosem

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 14:00
 24 maja miała miejsce premiera nowej płyty Natalii Sikory "Ailatan". Z tej okazji z artystką spotkał się Piotr Baron.
Audio
  • Natalia Sikora i Dariusz Kozakiewicz gośćmi Piotra Barona (Do południa/Trójka)
Natalia Sikora w Trójce
Natalia Sikora w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Natalia Sikora "Ailatan" Natalia Sikora "Ailatan"

Na rynku muzycznym Natalia Sikora jest znana głównie z porywających wykonań piosenek Janis Joplin oraz nagranej w hołdzie dla Miry Kubasińskiej płyty "Tribute to Mira" wydanej w 2018 roku. Właśnie ukazała się jej najnowsza płyta "Ailatan", pokazująca możliwości wokalne, ale także talent językowy artystki.

– Przy płycie "Ailatan" wreszcie dotknęłam tego momentu, kiedy tekst piszemy do muzyki, a nie odwrotnie. To o tyle fantastyczne, że mimo dosyć skąpej plastyczności naszego języka, szukałam takiej układanki, żeby to jak najbardziej płynęło. To była wielka praca i wyzwanie – opowiada Natalia Sikora.

Piosenki skomponowali wspólnie członkowie jej zespołu oraz sama wokalistka pod czujnym okiem Dariusza Kozakiewicza – gitarzysty Tadeusza Nalepy i Perfectu. 

– Bardzo mnie ucieszyło zaproszenie do zagrania na płycie dla Miry. To był przypadek, ale w tym wypadku cudowny. Spotkanie z Natalią jest niesamowitym przeżyciem i cieszę się, że współpraca trwa – mówi  Dariusz Kozakiewicz.

Co stanowiło największą trudność przy nagrywaniu płyty "Ailatan"? Co Dariusz Kozakiewicz uważa za największą zaletę Natalii Sikory? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Piotr Baron
Goście: Natalia Sikora (wokalistka), Dariusz Kozakiewicz (gitarzysta)
Data emisji: 28.05.2018
Godzina emisji: 11.10

mat. prasowe/ml/mk

Czytaj także

Natalia Sikora w świecie Edith Piaf

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 13:18
- W sferze zawodowej coraz bliżej mi na ulice Paryża, po których biega sobie Edith Piaf i przypomina swoje melodie, ale przypomina też o swoim charakterze - mówiła w Trójce wokalistka Natalia Sikora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Sikora i muzyczny hołd dla Breakoutu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 16:00
"Pożegnalny blues" to pierwszy singiel zapowiadający najnowszy krążek Natalii Sikory "Tribute to Mira". Artystka była gościem Piotra Barona.
rozwiń zwiń