X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mural Andrzeja Pągowskiego ozdobi Suwałki Blues Festival

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 11:17
Andrzej Pągowski – autor setek plakatów filmowych, teatralnych i festiwalowych – stworzył mural, który uświetni tegoroczny Suwałki Blues Festival. 
Audio
  • Odsłonięcie muralu Andrzeja Pągowskiego na inaugurację Suwałki Blues Festival (Do południa/Trójka)
Andrzej Pągowski podpisuje mural swojego autorstwa
Andrzej Pągowski podpisuje mural swojego autorstwaFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Czy tworzenie muralu muzycznego różni się od pracy np. nad plakatem filmowym? – Obraz wizualny, czyli film i spektakl czy obraz muzyczny, czyli słyszany, zawsze można przedstawić tak samo w sposób plastyczny, graficzny, malarski. Bodźce, które widzimy oczami i słyszymy, dla mnie są podobne do przełożenia. Słucham dużo muzyki, szczególnie właśnie tej muzyki, jaka jest grana na tzm festiwalu. Wszyscy, którzy czytali i słuchali moich wywiadów, wiedzą, że nie mogę pracować bez muzyki. Ta muzyka bardzo mocno towarzyszy mi w pracy. Także tutaj było nawet dosyć łatwo – odpowiada Andrzej Pągowski.

Kiedy nastąpi uroczyste odsłonięcie muralu Andrzeja Pągowskiego? Jakiej reakcji na swoje dzieło spodziewa się artysta? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Piotr Baron
Gość: Andrzej Pągowski (plakacista i grafik)
Data emisji: 2.07.2019
Godzina emisji: 11.12

kr/ml

Czytaj także

Turniej kucharzy-artystów, czyli L'Art de la cuisine Martell 2019

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 11:50
– W ubiegłym tygodniu odbył się na zamku Ryn konkurs L'Art de la cuisine Martell. Tegoroczne kulinarne zadanie, które postawiono przed uczestnikami było brzmi niezwykle romantycznie: Kurczak Sielski w pejzażu polskiej kuchni regionalnej – mówi Katarzyna Pruchnicka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trochę wiosny w kuchni

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 11:45
– Pomyślałam, że nie powinnam już mówić o warzywach korzeniowych, bo to kuchnia przednówkowa. Na nowalijki jeszcze chwilę poczekamy. Co więc jeść, by przywołać wiosnę na talerz? – pyta Katarzyna Pruchnicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska kuchnia historyczna

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 14:05
Jest takich kilku zapaleńców, jednocześnie profesjonalistów najwyższej próby, którzy od kilku lat dają nam posmakować tego, jak kiedyś jadano na dworach i w pałacach. 
rozwiń zwiń