Bartek Królik: mam o czym zaśpiewać

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 11:00
Znany z występów z grupami Sistars, Łąki Łan, Blenders i wielu innych, Bartek Królik w końcu zdecydował się postawić pierwszy krok ku karierze solowej.
Audio
  • Bartek Królik o swojej pierwszej solowej płycie (Do południa/Trójka)
Bartek Królik
Bartek KrólikFoto: Marta Królik [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

– Po sukcesie Sistars, zająłem się produkcją muzyczną. Współpracuję wciąż z Agnieszką Chylińską, Łąki Łan. Trwało to do dziś. Nadszedł czas na solową płytę. Pracujemy ciężko. Skończy się niebawem letni sezon koncertowy i będę mógł zacząć intensywne prace nad swoim albumem – opowiada gość Hirka Wrony.

Jakich gości możemy się spodziewać na płycie Bartka Królika? W jakich okolicznościach powstawały teksty na krążek? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Hirek Wrona
Gość: Bartek Królik (muzyk, wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer, basista i wiolonczelista)
Data emisji: 4.09.2019
Godzina emisji: 10.12

ml

Czytaj także

Lech Janerka: piosenki bez tekstu to słaby pomysł

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 22:00
– Pracę nad płytą zaczynam od wymyślenia jej brzmienia i przy nagrywaniu "mocnego demo" nowego albumu pojawiło się ono od razu – mówi Lech Janerka w rozmowie z Piotrem Metzem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stewart Copeland: muzyka The Police początkowo się nie przyjęła

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 23:00
– Nasze pierwsze single znikały na rynku wydawniczym bez śladu, niezauważone przez słuchaczy. Na szczęście nasza ówczesna wytwórnia bardzo w nas wierzyła i nie pozawalała odpuścić – mówi Stewart Copeland w rozmowie z Piotrem Metzem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duncan Laurence: skupiam się na muzyce i pozwalam jej działać

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 10:40
– To jest prawdziwe spełnienie marzeń. Wszystko kręci się jak na karuzeli: wywiady, występy, wkrótce zaśpiewam na wielkim festiwalu. Wygrana na Eurowizji zmieniła moje życie. Wcześniej nie miałem tylu okazji do podróży. To zupełnie inny rodzaj doświadczenia – mówił artysta w rozmowie z Piotrem Metzem. 
rozwiń zwiń