X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ach, ta płeć ulubiona

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 11:15
Jak wyjątkowo spędzić Dzień Kobiet? Trójka dała szansę mężczyznom, by pytali o to, co zawsze chcieli o kobietach wiedzieć, ale wstydzili się zapytać! Królikowski, Bralczyk, Halama, Poniedzielski stawili czoła wyzwaniu ...
Audio
  • Dzień Kobiet - Rafał Królikowski kontra Beata Tyszkiewicz
  • Dzień Kobiet - prof. Jerzy Bralczyk kontra Sylwia Chutnik
  • Dzień Kobiet - Magda Umer w roli ekspertki
Ach, ta płeć ulubiona
Foto: Glow Images/East News

Mimo że 8 marca świętujemy Dzień Kobiet, męskie ego nie daje o sobie zapomnieć. - Czego byście Panie nie chciały zmienić w nas, mężczyznach? - pytał przekornie Rafał Królikowski wiedząc dobrze, że zdecydowanie łatwiej kobietom wymienić to, co chciałyby zmienić. Obu wersjom pytania dzielnie stawiła czoło Beata Tyszkiewicz doceniając męski wdzięk i potępiając niedbałość o siebie. - Pomyślcie Panowie, że kobiety zawieszają na Was oko i nie jest wszystko jedno jak mężczyzna wygląda - apelowała.

Trudniejsze zadanie postawiliśmy przed Magdą Umer, która w tym specjalnym dniu gościła w naszym studiu. Musiała bowiem borykać się z podchwytliwymi pytaniami aż trzech mężczyzn. Andrzej Poniedzielski chciał koniecznie wiedzieć w jakich godzinach kobieta jest matką, wampem i bizneswoman; lider Raz Dwa Trzy Adam Nowak zastanawiał się nad liczbą szufladek, które otwierają się w kobiecej głowie na widok ukochanego, a Grzegorz Halama .... no cóż, sprowadził uczucia do poziomu naukowego!

- Zjawisko wzajemnego przyciągania cząsteczek? Jak to się nazywa? Panie Grzegorzu, chyba nazwałabym to miłością ... tak - zastanawiała się głośno Magda Umer i na potwierdzenie pozdrowiła wszystkich mężczyzn, "bo to jej ulubiona płeć".

W nieco poważniejszym tonie swoją ciekawość próbował zaspokoić prof. Jerzy Bralczyk pytając z troską, czy kobiety czują się dyskryminowane przez język. Kulturoznawczyni i pisarka Sylwia Chutnik wytłumaczyła znaczenie, jakie dla kobiet ma używanie form "architektka" czy "prezeska".

Zapraszamy do wysłuchania wszystkich męsko-kobiecych zmagań, z których zarówno kobiety, jak i mężczyźni, moga się czegoś nowego o płci przeciwnej dowiedzieć.

 

A najczęściej padające dziś męskie pytanie - o co kobietom tak naprawdę chodzi - chyba pozostanie bez odpowiedzi ...

Czytaj także

Wiązanka z wyrzutów sumienia

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 10:50
Wszystkimi portalowymi rękoma podpisujemy się pod życzeniami złożononymi przez Maćka Maleńczuka w piosence pod wiele mówiącym tytułem "Święto Kobiet".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Kobiet świętem państwowym? "Dla elektoratu Millera”

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 08:34
Lena Kolarska-Bobińska (PO): pomysł SLD, by ustanowić święto 8 marca to odkopywanie pomysłów z poprzedniej epoki.
rozwiń zwiń