Druga wersja wyjątkowej monety

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 11:25
- Wiedziałam, że Trójka produkuje hity muzyczne. Nie sądziłam, że wyprodukujecie hit numizmatyczny. Trzy dolary nowozelandzkie są najlepiej sprzedającym się produktem w tym roku - mówi Barbara Jaroszek, dyrektor ds. Handlu Krajowego Mennicy Polskiej.
Audio
Srebrne 3 dolary nowozelandzkie wybite na 50. urodziny Trójki
Srebrne 3 dolary nowozelandzkie wybite na 50. urodziny TrójkiFoto: fot. Mennica Polska

Na stole w Trójkowym studiu pojawiły się próby monet – druga wersja 3-dolarówki nowozelandzkiej. - Skończyliśmy ją wybijać dziś o 7.03! Przygotowaliśmy po raz pierwszy w historii monetarnej Polski absolutny hit. To dodatkowa wersja Państwa monety, która zawiera mikrotekst słabo widoczny gołym okiem. Chcieliśmy, żeby na monecie znalazło się coś niewidocznego dla oka, tak jak niewidoczne są te wspaniałe treści, które Państwo przekazujecie na antenie – opowiadała Barbara Jaroszek, dyrektor ds. Handlu Krajowego Mennicy Polskiej.

Mikrotekst jest umieszczony pomiędzy falami radiowymi, rozchodzi się w lewi i w prawo, wykonany techniką laserowego zdobienia, gdzie szerokość cyfr wynosi 0,2 mikrona, a wysokość liter 0,4 milimetra, tekst można zobaczyć używając lupy. Druga wersja monety została wybita również w limitowanym nakładzie - w tej chwili dostępne jest w Polsce 1000 sztuk. - Docelowo nakład, jak przystało na Trójkę, wyniesie 3333 sztuki. Nominał 3 dolary nowozelandzkie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku numizmatycznym – opowiadała Barbara Jaroszek.

Jaka może być wartość jubileuszowej monety za 50 lat?, dowiesz się słuchając całej rozmowy z Barbarą Jaroszek.

Osoby zainteresowane nabyciem trójkowej monety zapraszamy na stronę sklep.polskieradio.pl. Srebrne 3 dolary Trójki można także zdobyć w naszym Konkursie "Srebrne zielone">>

 

Przypomnijmy, że w obiegu znajdują się już wyjątkowe 2 polskie złote, które Narodowy Bank Polski wyemitował na 50. urodziny Trójki. O wszystkim piszemy na stronie 50lattrojki.polskieradio.pl

Zobacz więcej na temat: 50 lat Trójki POLSKA handel

Czytaj także

Moneta gigant dotarła na Myśliwiecką! (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 16:34
Trójka z tyłu, Trójka z przodu, Trójka frontem do narodu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

3 dolary na 50. urodziny Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 05:45
Z okazji jubileuszu Programu Trzeciego 10 kwietnia do obiegu weszła srebrna moneta kolekcjonerska, która jest prawnym środkiem płatniczym na pewnej wyspie ...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moneta wyjątkowa, pierwsza i nietypowa

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 12:00
- Srebrna trzydolarówka Trójki została zrobiona z sercem, gdyż w Mennicy Polskiej jest wielu fanów Waszej stacji - dyrektor ds. Handlu Krajowego Mennicy Polskiej Barbara Jaroszek opowiada o emisji drugiej z jubileuszowych monet Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka ma drugą jubileuszowę monetę

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 10:41
- Z okazji 50. urodzin Programu III Polskiego Radia Mennica Polska wybiła srebrną monetę kolekcjonerską o nominale trzydolarowym - informuje serwis press.pl oraz inne media.
rozwiń zwiń