Krzysztof Kiljański: wracam do Kai, do Kayaxu jak syn marnotrawny

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 15:00
Artysta opowiadał Markowi Niedźwieckiemu w audycji "Do południa" o swoim albumie "Powroty", który będzie miał premierę we wtorek. - Tę płytę, całą zaśpiewaną po polsku obiecałem mojej mamie - mówi Krzysztof Kiljański
Audio
  • Krzysztof Kiljański: wracam do Kai, do Kayaxu jak syn marnotrawny (Do południa/Trójka)
Krzysztof Kiljański
Krzysztof KiljańskiFoto: mat. promocyjne

Debiutancki album Krzysztofa Kiljańskiego "In The Room" ukazał się 9 lat temu. Znajdująca się na nim piosenka "Prócz Ciebie nic" stała się jednym z największych przebojów 2005 roku. Czy "Powrotu" powtórzą tamten sukces? - Cieszę się, że ta płyta już jest. Już to, że się ukazała po tylu latach przerwy, jest dla mnie sukcesem. Mam nadzieję, że ludzie będą po nią sięgać - mówił muzyk w Trójce.

Jak podkreśla płyta powstała we współpracy z zespołem, z którym gra od dawna. Brzmienie wzbogaca m.in. sekcja smyczkowa i wspaniałe głosy Haliny Mlynkovej i Doroty Miśkiewicz. - Każda z piosenek jest z innej bajki, nie są stylistycznie jednolite, różnią się od siebie klimatem. To nie jest koncept album - podkreśla Krzysztofa Kiljańskiego.

Najnowsza  płyta Krzysztofa Kiljańskiego to 12 pięknych, wysmakowanych utworów. "Drugi debiut" - Kiljański powraca z autorskimi, akustycznymi propozycjami. Na płycie znajdują się kompozycje autorskie Krzysztofa w połączeniu z propozycjami producenckimi Artura Lesickiego (wybitny gitarzysta jazzowy), znakomita propozycja Jana Smoczyńskiego "Kochać i Być",  nastrojowa ballada autorstwa Marka Napiórkowskiego z tekstem Jacka Cygana, kompozycja Rafała Karasiewicza do liryki A. Młynarczyka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Audycję przygotował i prowadził Marek Niedźwiecki

Czytaj także

Mikromusic: bazujemy na inspiracji

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 11:47
- Bardzo lubimy smyki i instrumenty dęte. Myślimy nawet o sytuacji koncertowej z większym składem - zdradził gitarzysta i kompozytor Dawid Korbaczyński w rozmowie z Markiem Niedźwieckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Hołdys o kultowym albumie "Perfect"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 14:17
- Do pewnego momentu w życiu byłem przekonany, że wystarczy talent, dziś jestem przekonany, że decyduje talent, ale on nie wystarczy. Potrzeba też tytanicznej pracy – mówi gość Marka Niedźwieckiego.
rozwiń zwiń