X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od Los Angeles po Warszawę. Portret Polaków w Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 19:26
- Ta antologia to wielkie dzieło, cztery lata pracy mojej i tabunu ludzi. To efekt pomysłu, który powstał w kuchni, przy stole i butelce wina - mówi w Trójce Agnieszka Niezgoda, autorka "Hollywood.pl". Album opowiada o Polakach tworzących w Fabryce Snów.
Audio
  • Agnieszka Niezgoda o tym, jak powstawała książka "Hollywood.pl" (Do południa/Trójka)
Hollywood
HollywoodFoto: BenSherman/wikimedia commons

- Razem z Jackiem Laskusem, współautorem albumu i autorem zdjęć, nie mieliśmy pojęcia w co się pakujemy. Jacek rzucił hasło: a może zrobiłbym zdjęcia Polaków w Hollywood? Na to ja: a może zrobiłabym z nimi wywiady - zdradza kulisy powstania "Hollywood.pl" Agnieszka Niezgoda.

/

- W książce jest 23 bohaterów, są zapisy wielogodzinnych wywiadów w nimi, przeprowadzanych w domach od Los Angeles, przez Malibu, Nowy Jork, Paryż, Londyn, Wrocław, aż po Warszawę - dodaje rozmówczyni Katarzyny Borowieckiej.

Autorzy starali się sportretować polskich filmowców, którzy zaczynają kariery, ale także tych, którzy zmierzają do ich finałów. Są to nie tylko reżyserzy, aktorzy czy operatorzy. W albumie możemy znaleźć wywiady z montażystką czy scenarzystką. W wielu rozmowach z twórcami pojawiają się bardzo intymne wspomnienia. Na przykład Adam Hollender, operator filmowy, opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym w śniegach Syberii.

- Integralną częścią albumu są zdjęcia Jacka Laskusa. Realizowaliśmy je w rozmaitych miejscach o najprzeróżniejszych porach dnia. Wiele kontaktów do bohaterów pochodziło właśnie z notatnika  autora zdjęć. Bez takich, prywatnych, kontaktów ludzie nie poświęciliby nam tyle czasu - mówi Agnieszka Niezgoda.

Więcej informacji o książce znajdą Państwo w nagraniu audycji "Do południa”, którą prowadziła Katarzyna Borowiecka. Zapraszamy do słuchania.

Na audycję "Do południa" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 9.00 do 12.00.

(mp)

Czytaj także

Ukazała się książka kobiety, którą wykorzystał Polański

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 07:14
Na półkach amerykańskich księgarni pojawiła się książka Samanthy Geimer "Życie w cieniu Polańskiego". Autorka przedstawia swoją wersję skandalu z polskim reżyserem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka na festiwalu w San Sebastian

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 17:10
W piątek rozpoczyna się 61. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastian. Trójka będzie na miejscu! Zapraszamy do słuchania relacji i audycji specjalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Głowacki: tytuł "Przyszłem" wziąłem z Wałęsy

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 14:05
- Lecha Wałęsy nie można nie lubić. To jest fantastyczna postać, która ma cudowny język, nie do podrobienia - powiedział Janusz Głowacki podczas promocji swojej książki "Przyszłem, czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy".
rozwiń zwiń