Anna Maria Jopek: duet z Jerzym Wasowskim dzięki cudom techniki

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 10:00
- Wszystko zaczęło się od tego, że Grzegorz Wasowski w szufladzie odnalazł nieznane nagrania swojego taty, Jerzego Wasowskiego – mówiła w Trójce o nowym projekcie muzycznym Anna Maria Jopek.
Audio
  • Anna Maria Jopek: duet z Jerzym Wasowskim zdarza się dzięki cudom techniki (Markomania/Trójka)
Anna Maria Jopek
Anna Maria Jopek Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Odnalezione utwory, śpiewane przez Jerzego Wasowskiego, to kompozycje dotąd nieznane szerszej publiczności. Teksty do piosenek napisali Ryszard Marek Groński, Antoni Marianowicz, Anna Borowy, a także Jeremi Przybora.

100. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego. Zobacz koncert!>>>
- Grzegorz Wasowski wpadł na szalony pomysł dogrania do tych starych nagrań głosów, tak by one "odżyły" – mówiła Anna Maria Jopek w rozmowie z Markiem Niedźwieckim. Artystka dodała, że na udział w projekcie zgodziła się bez najmniejszego wahania. – Kiedy te piosenki usłyszałam po raz pierwszy, płakałam rzewnymi łzami – przyznała.

Dzięki Annie Marii Jopek świat brzmi po polsku>>>

Anna Maria Jopek: muszę uciec>>>

Anna Maria Jopek podkreślała też, że niesamowitą pracę podczas nagrań wykonał Krzysztof Herdzin, któremu Grzegorz Wasowski powierzył opiekę nad projektem. – Krzysztof napisał tak obłędne orkiestry, wykonał taką pracę - a potrzebne było cięcie, dogrywanie fortepianu, czyszczenie - że to wręcz koronkowa robota – powiedziała Jopek dodając, że efekt jest niesamowity. Na płycie oprócz Anny Marii Jopek usłyszymy Irenę Santor, Dorotę Miśkiewicz i Monikę Borzym.  Trójka jest patronem medialnym płyty "Wasowski odnaleziony. Ktoś zbudził mnie", która ukazała sie na początku grudnia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Anna Maria Jopek opowiadała także m.in. o współpracy z Markiem Jackowskim przy jego ostatniej płycie zatytułowanej "Marek Jackowski".

Na audycję "Do południa" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 9.00 do 12.00.

(ah)

Czytaj także

Muniek Staszczyk świętuje 50. urodziny

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 11:00
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny rockowej obchodzi dziś okrągłe 50. urodziny. Lider T. Love, który w 2009 roku uhonorowany został Trójkowym Mateuszem, nagrał ze swoim zespołem dziesięć albumów. A to nie jedyne płyty, na których można go usłyszeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Maria Jopek: duet z Jerzym Wasowskim to dla mnie metafizyka

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 17:23
- Podchodziłam do tej piosenki z ogromną tremą. Głos z przeszłości, ja teraz i taka świadomość, że może pan Jerzy w ogóle by tego nie pragnął - mówiła w Jedynce Anna Maria Jopek o nietypowym duecie z Jerzym Wasowskim na płycie "Wasowski odnaleziony".
rozwiń zwiń