X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany klimatu są już widoczne

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 14:00
- Szacunki mówią, że poziom wody w morzach może się podnieść nawet o metr do końca stulecia. Starówka w Gdańsku położona jest na poziomie 88 cm nad poziomem Bałtyku - przypomina dr Andrzej Kassenberg z Instytutu na rzecz Ekorozwoju.
Audio
  • Zmiany klimatu są już widoczne (Do południa/Trójka)
Panoramiczne zdjęcie Głównego Miasta w Gdańsku u nabrzeża Motławy
Panoramiczne zdjęcie Głównego Miasta w Gdańsku u nabrzeża MotławyFoto: Pjama/Wikipedia/CC

Jak przypomina gość "Do południa" jakiś czas temu, aby zwrócić uwagę na problem rząd Malediwów obradował pod wodą. Ich działanie miało na celu zwrócenie uwagi, że w czasie trwania rozmaitych dyskusji o problemie ocieplenia klimatu, poziom wody na prawdę się podnosi zagrażając istnieniu państw takich jak Malediwy.

Relacje z trwającego w Warszawie szczytu klimatycznego >>>

- Zgodnie z najnowszym opracowaniem  Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC) człowiek w 95 procentach odpowiada za przyspieszenie zmian. Obecnie ocenia się, że temperatura wzrosła o 0,9 stopnia w stosunku do okresu przed przemysłowego. To nie wydaje się dużo, ale warto pamiętać, że w różnica w temperaturze między okresem zlodowacenia, a okresem po zlodowaceniu wynosiła tylko 5 stopni - podkreśla dr Andrzej Kassenberg.

- Co mogę zrobić? Jak mogę się zaangażować? To są najczęściej zadawane pytania. Często też pada pytanie: jak to jest z zmianami klimatu. Słyszy się głosy o wątpliwościach naukowców co do tego, czy człowiek jest sprawcą zmian klimatycznych. Taki stan wiedzy był 10 lat temu. Obecnie 98 procent naukowców przyczynia się od opinii, że człowiek jest odpowiedzialny za zmiany klimatyczne – mówi Zuzanna Naruszewicz z Młodzieżowej Sieci Klimatycznej, nieformalnej grupy organizującej warsztaty i spotkania dotyczące naszego ekorozwoju.

Rozmawiała Natalia Grzeszczyk.

Partnerem audycji był Klub Gaja.

Audycję "Do południa” przygotował i prowadził Paweł Drozd.

Na audycję "Do południa" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 9.00 do 12.00.

Czytaj także

Szczyt klimatyczny. Janusz Piechociński odpiera zarzuty niemieckiej prasy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 12:10
- Rozumiem oskarżenia tych, którzy chcieliby nam narzucić swoją wizję energetyczną i przy okazji zdobyć nasz rynek. Nie damy się - powiedział w "Sygnałach dnia" wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"FAZ": nie ma prostego związku między "monstrualnymi burzami", a zmianą klimatu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 12:21
Konserwatywny dziennik niemiecki "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ostrzega przed wykorzystywaniem katastrofy na Filipinach do krytykowania konferencji klimatycznej w Warszawie. Kwestionuje związek między zmianą klimatu a kataklizmami w przyrodzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto truje świat? Te kraje emitują najwięcej CO2 do atmosfery

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 13:27
W Warszawie trwa szczyt klimatyczny. Cel to redukcja emisji dwutlenku węgla do atmosfery. sprawdź, które kraje trują najbardziej.
rozwiń zwiń