One - jedyny taki zespół w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 15:00
- To muzyka dla koneserów, którzy lubią ambitne dźwięki – zapewnia gitarzysta Adam Malicki, 17-letni lider grupy ONE. W audycji Piotra Barona gościł wraz Małgorzatą Zapaśnik, wokalistką i menadżerką zespołu.
Audio
Adam Malicki w 3 wymiarach gitary Piotra Barona
Adam Malicki w "3 wymiarach gitary" Piotra BaronaFoto: fot. Małgorzata Zapaśnik

Zespół powstała w 2011 roku, a już kilka miesięcy później ukazał się ich debiutancki krążek "Njoyin'".

"Innocent romantics" znajduje się w zestawie do głosowania na LP3 >>

Od tej pory muzyka One gości na antenie Trójki, a w audycji Piotra Barona pojawili się sami muzycy.

- Nasza muzyka jest specyficzna, nie ma drugiego zespołu, który by grał tak, jak One. Otrzymujemy wiele pozytywnych sygnałów ze Stanów Zjednoczonych, mamy nadzieję, że również w Polsce znajdą się koneserzy, którzy docenią ambitną muzykę z przekazem - podkreśla menedżerka zespołu Małgorzata Zapaśnik.

Rockowe brzmienie, osadzone w stylistyce lat 70., ale grane bardzo nowocześnie, to znak rozpoznawczy One. - Tata już od kołyski puszczał mi Deep Purple, Led Zeppelin czy Pink Floyd, może dlatego tak to słychać w naszej muzyce. W zespole grają moi nauczyciele! Wszystko zaczęło się od Agi Wachowskiej, potem demówki trafiły do naszego producenta Ryszarda Sygitowicza, znaleźliśmy muzyków sesyjnych i gramy - opowiada frontman grupy Adam Malicki. W tym roku gitarzysta kończy dopiero 18 lat, ale już bardzo świadomie docenia fakt, że może robić to, co jest jego pasją.

Obecnie One skupiają się na koncertach w Polsce. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie można ich usłyszeć, posłuchaj całej audycji.

Adam
Adam Malicki i Piotr Baron. fot. Małgorzata Zapaśnik

Rozmawiał Piotr Baron.

 

(szr)

Zobacz więcej na temat: ONE Piotr Baron Rock