X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Benefis Mariana Kociniaka - zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2011 10:24
Wczoraj w Trójce odbyło się kolejne wyjątkowe spotkanie. Gościem wieczoru był Marian Kociniak, a benefis prowadzili Artur Andrus i dramaturg Remigiusz Grzela.
Marian Kociniak
Marian Kociniak Foto: Fot.: PR/Wojciech Kusiński

Spotkanie odbyło się tradycyjnie w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Gośćmi specjalnymi wieczoru były zaprzyjaźnione z pisarzem gwiazdy – znane aktorki: Stanisława Celińska, Ewa Wiśniewska, Barbara Krafftówna, Zofia Czerwińska, Grażyna Barszczewska, Izabela Kuna.

Marian Kociniak związany był m.in. z popularnym cyklem audycji „60 minut na godzinę”, emitowanym na antenie Programu 3 w latach 1974-1981, gdzie wraz z Andrzejem Zaorskim wcielał się w rolę "pirata". Wykonywana przez niego piosenka "Powtórka z rozrywki" od wielu lat rozpoczyna program pod tym samym tytułem na antenie Trójki.

Od ukończenia w 1959 roku studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej przez wiele lat związany był ze stołecznym Teatrem Ateneum. Od 2009 roku współpracuje z Teatrem na Woli w Warszawie.

Aktor zagrał w ponad 30 filmach, m.in. w polskiej komedii "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" Tadeusza Chmielewskiego, serialach "Janosik" Jerzego Passendorfera i "Jan Serce" Radosława Piwowarskiego, "Dantonie" i "Panu Tadeuszu" Andrzeja Wajdy, "Kalipso" Adka Drabińskiego. Występował także w wielu spektaklach telewizyjnych (m.in. w "Pożegnaniu z Marią", "Czekając na Godota", "Igraszkach z diabłem", "Łuku triumfalnym", "Szewcach", "Moskwie-Pietuszkach", "Królu Edypie", "Zdrapce", "Elegii dla jednej pani").

Aktor znany jest ze swojej niechęci do udzielania wywiadów. Prowadzący benefis Remigiusz Grzela – dramaturg, pisarz i poeta – jest autorem pierwszej publikacji na temat Mariana Kociniaka. Książka "Spełniony", wywiad-rzeka, którego aktor udzielił z okazji 50-lecia swojej pracy artystycznej, ukazała się w kwietniu 2010 r.

Aby obejrzeć benefis Mariana Kociniaka wystarczy kliknąć ikonę kamery w boksie "wideo".

Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj także

Jubileusz Kociniaka

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2010 09:53
W sobotę, Marian Kociniak będzie obchodził 50-lecie pracy artystycznej . Z tej okazji odbędzie się gala i jubileuszowy spektakl "Bomba" w reżyserii Macieja Kowalewskiego w warszawskim Teatrze Na Woli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Aktorskie zwierzę"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2010 10:13
Marian Kociniak opowiada w wywiadzie rzece z Remigiuszem Grzelą o swoich słabościach, niechęci do czytania, lenistwie, szczęściu w małżeństwie i najzabawniejszych chwilach w życiu. Książka, która właśnie trafia do księgarń, nosi tytuł "Spełniony".
rozwiń zwiń