X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kowalewski - mędrzec w krótkich spodenkach

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2012 06:30
- Cały naród kocha i kojarzy Krzysztofa z kimś bardzo pogodnym, wesołym, kto rozśmiesza, ale ja muszę dodać coś jeszcze - on jest mędrcem prawdziwym - mówił podczas benefisu Aktora dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.
Audio
  • Benefis Krzysztofa Kowalewskiego w Trójce - 29 lutego 2012
Benefis Krzysztofa Kowalewskiego w Trójce. Gospodarzami wieczoru byli Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski
Benefis Krzysztofa Kowalewskiego w Trójce. Gospodarzami wieczoru byli Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski Foto: Wojciech Kusiński/PR- Benefis, jak wyczytałem, to koncert, pokaz ku czci osoby, zjawiska, zespołu - rozpoczął Andrzej Poniedzielski i współprowadzący z nim spotkanie Artur Andrus przystąpił do przedstawienia owego Zjawiska. - Krzysztof Kowalewski - oznajmił, a publiczność zawtórowała chóralnie - "Kocham pana, panie Sułku!!".

- Cicho, wiem - jak przystało na Sułka odpowiedział benefisant i wieczór się rozpoczął. Aktor z miejsca wyznał, że bywanie na galach i przyjęciach nie sprawia mu żadnej przyjemności więc po prostu nie bywa, przez co też nie rodzą się plotki na jego temat. A jednak podczas trójkowego spotkania udało się potwierdzić następujące pogłoski: Krzysztof Kowalewski ma talent wokalny i poczucie humoru, wcielał się w role minerałów i zsiadłego mleka, nigdy nie ubrał szkockiej spódnicy, odznacza się niezwykłą lekkością, która pozwala mu latać, lubi ryzyko, które można przewidzieć i jest prawdziwym mistrzem dla młodych adeptów sztuki aktorskiej.

Słynny humor filmowego kierownika produkcji z "Misia" potwierdzali wszyscy towarzyszący mu tego wieczoru przyjaciele, wśród których znaleźli się Jan Kobuszewski, Andrzej Dudziński, Wiktor Zborowski i Piotr Gąsowski. - Krzysiek często mi się kojarzył z chłopakiem w krótkich spodenkach skłonnym do psikusów i faktycznie, niezależnie od płynących lat, jest coraz młodszy - opowiadała Hanna Śleszyńska, przez wiele lat towarzysząca Kowalewskiemu na planie serialu "Daleko od noszy".

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła przypomniał, że Krzysztof Kowalewski wcielił się w ponad 1000 radiowych ról. - Jako reżyser, który zobowiązany jest do czynienia uwag, wymienię teraz wszystkie, jakie miałem do jego gry: wolniej, szybciej, ciszej, głośniej, bliżej dalej - zaznaczył i dodał, że obok niewątpliwej umiejętności rozśmieszania benefisant posiada inną - bardzo przenikliwego patrzenia na świat. - Ja nie chcę burzyć nastroju pogody, która wynika z formuły tego spotkania, ale chciałbym, aby Państwo wiedzieli, że on posiada wielką wiedzę i tak dużo wie o człowieku, że rozmowa z nim jest bardzo pouczająca - powiedział z przejęciem.

 

Jaka była najdziwniejsza rola Krzysztofa Kowalewskiego, czy kiedykolwiek miał dość pana Sułka i po co aktorowi potrzebne jest radio dowiesz się słuchając całego "Benefisu Krzysztofa Kowalewskiego w Trójce - 29 lutego 2012". Gościem wieczoru była także żona Aktora Agnieszka Suchora, a z prezentami muzycznymi wystąpili: Hanna Śleszyńska, Wojciech Kaleta, Piotr Gąsowski, Katarzyna Dąbrowska i Urszula Borkowska.