X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory do Parlamentu Europejskiego jak wyścig prezydencki?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 22:48
Co zrobić, żeby wybory europosłów cieszyły się większą popularnością? Jednym z pomysłów jest wyznaczanie przez partie, jeszcze przed wyborami, swoich kandydatów na przewodniczącego Komisji Europejskiej.
Audio
  • Wybory do Parlamentu Europejskiego coraz bliżej (Europa od kuchni/ Trójka)
Obrady Parlamentu Europejskiego
Obrady Parlamentu EuropejskiegoFoto: Central Audiovisual Library of the European Commission

Parlament Europejski składa się z 766 posłów, wybranych w 28 Państwach Członkowskich Unii Europejskiej. Od 1979 r. posłowie są wybierani w powszechnych wyborach bezpośrednich na okres 5 lat. Mandaty są przydzielane na podstawie liczby ludności poszczególnych państw członkowskich.
Aleksander Fuksiewicz – analityk Instytutu Spraw Publicznych mówił w Trójce, że w Brukseli ruszyła już kampania promująca wybory. – Natomiast sama kampania wyborcza ruszy wtedy, kiedy partie się za to wezmą, a te potrzebują jeszcze trochę czasu. Polacy niestety słabo się interesują się tymi wyborami i mało o nich wiedzą, więc trudno się dziwić niskiej frekwencji – mówił ekspert w Trójce.
Polityczną temperaturę wyborów mogłoby podnieść wyznaczenie, jeszcze przed wyborami, kandydatów danych ugrupowań na szefa Komisji Europejskiej. Więcej o tym pomyśle usłyszą Państwo w nagraniu audycji.

Audycja powstała w ramach projektu Euranet Plus. "Euranet Plus - Europa od kuchni" w każdy wtorek o godzinie 17.20. Zapraszamy!

(ei)

Czytaj także

Sprawdź, czy europosłowie podzielają Twoje poglądy?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 15:34
Żeby się o tym przekonać wystarczy wejść na stronę www.mojglos2014.eu i oddać głos w 15 sprawach sprawach, które głosowano w Parlamencie Europejskim. Na końcu zobaczysz, który z europosłów w największym stopniu podziela Twoje poglądy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program Horyzont 2020 przyjęty

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 14:01
Zdecydowali o tym ministrowie krajów UE odpowiedzialni za badania i rozwój. Budżet programu na lata 2014-20 wynosi 77 mld euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miller: wciąż w Polsce mamy przeciwników UE

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 14:23
SLD rozpoczyna kampanię do Parlamentu Europejskiego. Na konwencji SLD w Sosnowcu Sojusz udzielił rekomendacji Martinowi Schulzowi na kandydata na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej
rozwiń zwiń