X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reminiscencje debaty na temat wpływów rosyjskiej propagandy na politykę Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 17:21
Rosyjskie władze wykorzystują instytuty badawcze, wielojęzyczne stacje telewizyjne, agencje informacyjne i media społecznościowe, by kwestionować demokratyczne wartości w Unii Europejskiej.  
Audio
  • Reminiscencje debaty na temat wpływów rosyjskiej propagandy na politykę Unii Europejskiej
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Polskie Radio razem z Euranetem Plus zorganizowało w Brukseli debatę na temat wpływów rosyjskiej propagandy na politykę europejską i walkę z nią. Rosyjska propaganda przeinacza fakty, konfliktuje unijne państwa i dyskredytuje unijne instytucje. Zdaniem Karola Karskiego z grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w ramach europejskich służb działań zewnętrznych funkcjonuje grupa zadaniowa wschód, która zajmuje się diagnozowaniem tej sytuacji i opracowywaniem działań, które mają na celu ich likwidację. Ale ważne aby ta jednostka otrzymała większe wsparcie finansowe i jednocześnie aby otrzymała pewną stałą właściwą sobie strukturę. Potrzebna jest również współpraca służb wywiadowczych państw członkowskich Unii Europejskiej. Kiedy istnieje współpraca, kiedy jest  jasne, jednolite stanowisko można pracować ze zwalczaniem wrogiej propagandy. Zaś europoseł Marek Jurek stwierdził, że Unia powinna zrezygnować z działań, które dają okazję do działań propagandy rosyjskiej. Pierwsza sprawa, to jest imigracjonizm, czyli wprowadzenie polityki tak szkodliwej dla naszych krajów. Budzi to niezadowolenie społeczne wielu krajów i można to wykorzystać przeciwko Unii. Jednak nie tylko Rosja chce osłabienia Unii, tego pragnąłby również prezydent Stanów Zjednoczonych. Koniecznie trzeba wypracować koncepcję jak pracować z rosyjską propagandą. Więcej trzeba w to włożyć czasu i pieniędzy.


Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń
Data emisji: 15.10.2018
Godzina emisji: 17:21

Pobierz audycję

Pobierz licencję

 

 

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus