X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rumunia obejmuje prezydencję w Radzie Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 17:25
W Rumunii mamy kryzys polityczny, stawia on  pod znakiem zapytania sukces przejętej przez Rumunię prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. 
Audio
  • Rumunia obejmuje prezydencję w Radzie Unii Europejskiej
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pix

Rumunia po raz pierwszy objęła prezydencję w Radzie Europejskiej. Prezydencja Rady Unii Europejskiej to okres w którym dane państwo członkowskie przewodniczy posiedzeniom Rady Unii Europejskiej, reprezentuje także radę na arenie międzynarodowej. System ten zapoczątkowano jeszcze w ramach Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, ale utrzymał się gdy ona zmieniła się w Unię. Prezydencja jest pełniona przez okres półroczny, rotacyjny, przez wszystkich członków w ustalonej wcześniej kolejności. Traktat Lizboński nieco osłabił jej prestiż, czyniąc ją bardziej reprezentacyjną, bo Unia dzięki niemu dostała stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej i stanowisko wysokiego przedstawiciela ds. zagranicznych. Pierwszą prezydencję pełniła w 1958 roku Belgia, a najwięcej razy Radzie Unii przewodniczyły Niemcy, bo aż 12. Każdy kraj przyjęty do Unii Europejskiej musi się zmierzyć z unijną biurokracją, czy też kulturą polityczną, która obowiązuje w Europie. I choć rumuński prezydent mówi, że jego kraj jest przygotowany na prezydencję, to można mieć pewne obawy. W Rumunii mamy obecnie do czynienia z  kryzysem politycznym, który stawia pod znakiem zapytania sukces tego okresu w którym Rumunia będzie sprawowała prezydencję.


Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz
Data emisji: 14.01.2019
Godzina emisji: 17:25

Pobierz audycję

Pobierz licencjęZobacz więcej na temat: Euranet Plus