X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Propozycje zmian porozumienia dotyczącego Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 17:24
Teresa May chce zmienić porozumienie dotyczące Brexitu w taki sposób, aby na jego mocy Wielka Brytania i Irlandia zgodziły się na oddzielną umowę regulującą kwestię otwartej granicy między Irlandią a Irlandią Północną po wystąpieniu z Unii.
Audio
  • Propozycje zmian porozumienia dotyczącego Brexitu
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Trwają przygotowania do opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. Premier Wielkiej Brytanii - Teresa May chce zmienić porozumienie wielkopiątkowe w taki sposób, aby na jego mocy Wielka Brytania i Irlandia zgodziły się na oddzielną umowę regulującą kwestię otwartej granicy między Irlandią a Irlandią Północną po Brexicie. To reakcja na fakt, że wielu parlamentarzystów z partii May głosowało przeciwko jej umowie w związku z mechanizmem tzw. backstopu - czyli tymczasowym pozostaniem Wielkiej Brytanii w unii celnej z UE po Brexicie, co miało umożliwić uniknięcie powstania regularnej granicy między Irlandią a Irlandią Północną. Usunięcie z umowy zapisu o backstopie wymagałoby jednak negocjacji z UE i - przede wszystkim - zgody Irlandii. Czy możliwe są renegocjacje „Porozumienia wielkopiątkowego” na mocy którego między Irlandią a Irlandią Północną zniknęła regularna granica ? Powstały też instytucje zapewniające udział we władzy nad Irlandią Północną zarówno protestantom (brytyjskim lojalistom), jak i katolikom. Gościem audycji był Wawrzyniec Konarski - Akademia Finansów i Biznesu – Vistula.

Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń, Elżbieta Korczyńska – Jordan, Dariusz Pieróg 
Data emisji: 21.01.2019
Godzina emisji: 17:24

Pobierz audycję

Pobierz licencjęZobacz więcej na temat: Euranet Plus