X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:22
Najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w dniach 23-26 maja. Wybierzemy 705, a jeśli nie będzie Brexitu, to 751 eurodeputowanych.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Wybory do Parlamentu Europejskiego, to akt wyboru na drodze  głosowania przez obywateli 27, a jeśli nie będzie Brexitu 28 państw, swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Najbliższe wybory odbędą się w dniach 23-26 maja. Wybierzemy 705, a jeśli nie będzie Brexitu, to 751 eurodeputowanych. Do głosowania w całej Europie uprawnionych jest ponad 512 milionów osób. Każde państwo unijne  wybiera deputowanych na własnych zasadach, gdyż do dzisiaj Unia nie wypracowała jednolitej, wspólnej dla wszystkich państw członkowskich ordynacji wyborczej.  Ale nie znaczy to, że w Unii nie toczy się debata na temat uwspólnotowienia kwestii proceduralnych związanych z wyborami do Parlamentu Europejskiego. Ta debata towarzyszy rozwojowi Unii od pierwszych bezpośrednich wyborów do Parlamentu Europejskiego. Udało się do tej pory stworzyć pewne zręby wspólnego systemu wyborczego. Państwa członkowskie porozumiały się co do tego, że wybory w poszczególnych państwach członkowskich będą odbywały się na zasadzie proporcjonalności, co do tego jaki powinien być maksymalny próg wyborczy oraz tego, że deputowani do Parlamentu Europejskiego nie powinni łączyć mandatu z mandatem posła w organach parlamentarnych krajowych. Jednak jest jeszcze dużo spornych tematów.

Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz
Data emisji: 04.03.2019
Godzina emisji: 17:22

Pobierz audycję

Pobierz licencję


Zobacz więcej na temat: Euranet Plus