X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawo azylowe dla uchodźców w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 17:23
Państwa graniczne Unii Europejskiej czyli Grecja i Włochy starają się ograniczać na własną rękę napływ uciekinierów z Bliskiego Wschodu, Afganistanu czy Afryki.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixbay

Unia Europejska próbuje się porozumieć w sprawie wspólnego prawa azylowego dla uchodźców. Jednocześnie państwa graniczne wspólnoty starają się na własną rękę ograniczać napływ uciekinierów z Bliskiego Wschodu, Afganistanu czy Afryki. Grecja i Włochy, nazywane krajami granicznymi najmocniej walczą o sprawiedliwe dla nich rozwiązanie. Dwa dni temu Grecja wprowadziła ostrzejsze prawo migracyjne, skracając czas pobytu migranta i zawyżając definicje uchodźcy. Włosi w tym samym czasie przedłużyli umowę z Libią i libijska straż przybrzeżna będzie mogła cały czas zatrzymywać łodzie z migrantami i odsyłać do ośrodków zatrzymań na swoim terenie. Są za to wytykani przez organizacje pomocowe i humanitarne, gdyż  oznacza to odsyłanie do Libii całych statków i łodzi z imigrantami. Oznacza także zamknięte porty dla statków ratujących migrantów na Morzu  Śródziemnym. Dlatego kraje Unii Europejskiej muszą jak najszybciej  zdecydować w jaki sposób pomagać uchodźcom.


Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Michał Żakowski, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz
Data emisji: 04.10.2019
Godzina emisji: 17:23

Pobierz audycję

Pobierz licencję


Zobacz więcej na temat: Euranet Plus