X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Francja chce określenia nowych zasad rozszerzenia Unii Europejskiej o państwa Bałkanów Zachodnich

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 16:48
Nowe zasady rozszerzenia Unii Europejskiej o państwa Bałkanów Zachodnich zaproponowane przez Francję, w praktyce na kilkadziesiąt lat odłożyłby przyjęcie nowych państw.
Audio
  • Francja chce określenia nowych zasad rozszerzenia Unii Europejskiej o państwa Bałkanów Zachodnich
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixbay

Prezydent Francji Emmanuel Macron przesłał do unijnych stolic dokument, który ma określać nowe zasady rozszerzenia Unii Europejskiej o państwa Bałkanów Zachodnich. Siedmiostopniowy proces zaproponowany przez Francję, w praktyce na kilkadziesiąt lat odłożyłby przyjęcie nowych państw. Przeciwko takiemu stawianiu sprawy na początku tygodnia zaprotestowało sześć unijnych stolic, w tym Warszawa. Szefowie dyplomacji sześciu krajów napisali, że w czasie kiedy świętowana jest 30. rocznica upadku Żelaznej Kurtyny, co zapoczątkowało zjednoczenie Europy, niemożliwe jest zakończenie tego procesu bez Bałkanów Zachodnich. "Nie ma alternatywy dla pełnego członkostwa krajów Bałkanów Zachodnich w Unii Europejskiej, jeśli chcemy skutecznie chronić nasze interesy w tym regionie" - Napisali ministrowie. Wezwali też Komisję Europejską  by do stycznia przyszłego roku opracowała konkretne propozycje, które wzmocnią proces integracji Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską.  


Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Marcin Pośpiech, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz
Data emisji: 21.11.2019
Godzina emisji: 16:48

Pobierz audycję

Pobierz licencję 

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus