X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nieprzewidywalna "Trójka do potęgi" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 20:30
- Przygotowania trwają i nie skończą się do premiery, a nawet przez następne 14 razy, kiedy będziemy grali. To nie znaczy, że będzie nieprofesjonalnie, ale nigdy nie zakończymy etapu prób i na tym będzie polegała siła tego przedstawienia - mówił Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu.
Audio
  • Gwiazdy o swoich rolach w "Trójce do potęgi" - "Zapraszamy do Trójki - popołudnie" 27.03.2012
  • O spektaklu opowiadają jego pomysłodawcy i twórcy
Magda Jethon i Wojciech Malajkat na konferencji w Teatrze Syrena, 27.03.2012
Magda Jethon i Wojciech Malajkat na konferencji w Teatrze Syrena, 27.03.2012Foto: Fot.: Marzena Leśkiewicz


Już w piątek w Teatrze Syrena odbędzie się premiera naszego urodzinowego spektaklu "Trójka do potęgi" . Dziś podczas konferencji i próby prasowej uchylony został rąbek tajemnicy...

- Nie przewidziałam tego, że 50. urodziny zastaną mnie na tym samym szacownym stanowisku. Musiałam wymyślić więc coś, co przebije zeszłoroczne obchody urodzinowe - powiedziała na dzisiejszej konferencji Magda Jethon , dyrektor Trójki. Zdradziła, że na pomysł spektaklu wpadł dziennikarz Trójki Marcin Zaborski . Pomysł wydał im się od razu świetny, ale nie wiedzieli, jak go zrealizować.
- W pewnym momencie przypomniało mi się, że nasz były dyrektor Grzegorz Miecugow napisał kiedyś powieść. Zadzwoniłam do niego z pytaniem, czy napisze dla nas powieść kryminalną. Zgodził się, ale powiedział, że to nie będzie jeszcze teatr. Wtedy pomyślałam o Wojtku Zimińskim , który ostatecznie zrobił adaptację, a Wojciech Malajkat zgodził się ten spektakl wyreżyserować - tłumaczyła Magda Jethon.

Mateusz Damięcki , który gra w "Trójce do potęgi", nie ukrywał, że rola w spektaklu wymaga od niego wielu poświęceń, przede wszystkim... potrzeby ogolenia się przed występem. Gdy zobaczą Państwo galerię zdjęć z próby medialnej spektaklu, zrozumieją, dlaczego tak jest.

Obok profesjonalnych aktorów na scenie Teatru Syrena wystąpią także amatorzy. Jeden z nich - Zbigniew Hołdys przed premierą jest pełen obaw. - Myślę, że widownia będzie widziała amatora na scenie w pełnej krasie. Frajda jest wielka, tylko tyle, że stracha mam ogromnego - przyznał.

/

"Trójka do potęgi" to współczesna historia, pokazująca w zgrabnej formie komedii kryminalnej, jak zarobić na... małżeństwach. Troje socjologów postanawia odmienić swój los. Zakładają biuro pośrednictwa, by wzbogacić się (znacznie) dzięki kojarzeniu polskich obywateli z obcokrajowcami, którzy marzą o obywatelstwie unijnym. Po początkowym sukcesie sprawy zaczynają się jednak komplikować…

Atutem spektaklu są zarówno znakomici aktorzy (m.in. Katarzyna Figura, Beata Ścibakówna, Krystyna Tkacz, Grażyna Wolszczak, Mateusz Damięcki, Piotr Machalica, Piotr Szwedes, Stanisław Tym), jak i znane postacie, związane z radiową Trójką (Maria Czubaszek, Artur Andrus, Marek Niedźwiecki, Michał Olszański). Na scenie będzie można zobaczyć także m.in. Urszulę Dudziak, Marylę Rodowicz, Justynę Steczkowską, Muńka Staszczyka, Janusza Zaorskiego.

Premiery spektaklu odbędą się 30 i 31 marca. Kolejne spektakle będą grane w dniach 1-5 i 16-20 kwietnia oraz 14-17 maja. Bilety do kupienia w Teatrze Syrena .

 

Więcej informacji o obchodach jubileuszu 50-lecia Trójki można znaleźć na stronie www.50lattrojki.polskieradio.pl