X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Kosiński

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 16:13
Janusz „Kosa” Kosiński urodził się w Przemyślu w roku 1944. Z Polskim Radiem związał się na początku lat sześćdziesiątych.
Audio
  • Wspomnienie o Januszu Kosińskim w cyklu "Tym żyło Radio"

W „Trójce” pojawił się na przełomie roku 1967-68. Swoje początki wspominał w audycji Anny Semkowicz. „Wszyscy ludzie Trójki”.

- Przychodziłem jako młody chłopak do Marka Gaszyńskiego. Pisałem za niego tzw. zaiksy, pomagałem mu montować taśmę, parzyłem herbatę, latałem do bufetu – mówił.

Na początku lat 70. na antenie pojawia się jego najważniejsza audycja muzyczna „Odkurzone przeboje”, która istniała ponad trzydzieści lat. W latach osiemdziesiątych przygotowuje słynny magazyn „Winien i ma”, za który otrzymał Złoty Mikrofon.

Z  „Trójki” odchodzi do Telewizji Polskiej w roku 1991.Do końca życia współpracował jednak z Programem III. Prowadził m.in. „W tonacji Trójki”, „Pół Perfekcyjnej Płyty”; współautorem „Listy Przebojów dla Oldboyów” oraz  Członek Akademii Muzycznej Trójki.

Zmarł na początku marca 2008 z powodu udaru mózgu.

Aby wysłuchać całej rozmowy "Janusz Kosiński", wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku.

(miro)

Zobacz więcej na temat: Trójka POLSKA udar mózgu

Czytaj także

1. rocznica śmierci Janusza Kosińskiego.

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2009 10:41
Przed rokiem zmarł nasz redakcyjny kolega - Janusz Kosiński. Był autorem wielu audycji muzycznych, m.in. „Odkurzonych przebojów” (1970–2008). Będziemy Go dziś wspominać w Akademii Muzycznej Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert dla Janusza Kosińskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2008 20:05
IREK DUDEK, MARTYNA JAKUBOWICZ, DŻEM Koncert ulubionych wykonawców zmarłego niespodziewanie w tym roku redaktora muzycznego Trójki
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert dla Kosy

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2008 16:05
4 września zapraszamy na koncert urodzinowy dla Janusza Kosińskiego, po 20.05 na antenie i w Studiu im. A. Osieckiej zagrają Martyna Jakubowicz, Irek Dudek i Dżem. Wieczór poprowadzi Jan Chojnacki.
rozwiń zwiń