X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alosza Awdiejew, czyli koncert człowieka-orkiestry (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 10:00
W Trójce odbył się koncert artysty estradowego, który jednocześnie jest aktorem, felietonistą, tłumaczem i… profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. W studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpił Alosza Awdiejew.
Alosza Awdiejew
Alosza AwdiejewFoto: Jacek Konecki/PR

Transmisja koncertu ze studia im. Agnieszki Osieckiej odbyła się na antenie Trójki w niedzielę, 16 marca od godz. 20.05.

Człowiek-instytucja i człowiek-orkiestra, a także człowiek kultury i nauki - tak pisze o sobie Alosza Awdiejew. To Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu. Urodził się w Stawropolu (wtedy Woroszyłowsk), na północnym Kaukazie w 1940 r.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Już w dzieciństwie zaczął występować publicznie śpiewając wraz z matką na amatorskich koncertach. Ukończył średnią szkołę muzyczną w Moskwie, później studiował anglistykę na Uniwersytecie Moskiewskim. W tym czasie występował w kabaretach studenckich, w teatrze i uprawiał pantomimę. Na drugim roku studiów uzyskał stypendium Radia Moskiewskiego i rozpoczął studia na filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tak zaczęła się przygoda z Polską, która z czasem przemieniła się w drogę życia trwającą do dziś.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Alosza ożenił się z Polką, a uczelnię ukończył z wyróżnieniem i został asystentem na filologii rosyjskiej UJ. W 1976 r. trafił do legendarnej Piwnicy Pod Baranami. Początkowo śpiewał tam tylko romanse rosyjskie stopniowo dodając do swoich występów elementy autorskiej satyry. Poszerzył też repertuar muzyczny o piosenki z Odessy i folklor Cyganów i Żydów rosyjskich a także ballady Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy. Stał się samodzielnym artystą estradowym i zaczął dawać własne recitale z towarzyszeniem małego zespołu.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(Źródło: alosza.gog.pl, ei)

Czytaj także

Tomek Makowiecki w Trójce. Obejrzyj wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 21:00
Tomek Makowiecki zagrał na koncercie w Trójce utwory z wydanej na początku października płyty "Moizm".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Loud Jazz Band na koncercie w Trójce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 21:00
Zespół świętuje 25-lecie istnienia. Norwesko-polska grupa wystąpiła w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej, promując najnowszy album DVD "From the Distance. Live in Warsaw".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Szrom zaprasza na jazzowy wieczór

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 15:36
Janusz Szrom jest absolwentem Akademii Muzycznej, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie śpiewu. To także laureat wielu konkursów muzycznych. Na jego koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej zapraszał Jan Ptaszyn Wróblewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

35-lecie zespołu Dżem w Trójce. Zobacz wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 21:00
- To zjawisko, które od 35 lat cieszy, wzrusza, bawi i przede wszystkim jest nam opoką. Nosi proste, krótkie i dźwięczne miano: Dżem - tymi słowami Jan Chojnacki zapowiedział koncert legendarnej grupy w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń