Koncert niesamowitych bułgarskich braci bliźniaków w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 21:00
W Dniu Dziecka radiowa Trójka zaprosiła na muzyczne spotkanie z pianistą i klarnecistą Konstantinem Wladigeroffem oraz jego bratem, trębaczem Alexandrem. Gościem specjalnym koncertu był Krzesimir Dębski.
Konstantin Wladigeroff, Alexander Wladigeroff  i Krzesimir Dębski
Konstantin Wladigeroff, Alexander Wladigeroff i Krzesimir DębskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Transmisja koncertu ze studia im. Agnieszki Osieckiej odbył się na antenie Trójki w niedzielę, 1 czerwca, od godz. 20.05.

Muzycy wystąpili w składzie:

Alexander Wladigeroff - trąbka, Konstantin Wladigeroff - fortepian, Grzegorz Frankowski - kontrabas, Manolo Alban Juarez - perkusja. Gościem specjalnym będzie Krzesimir Dębski.

Sponsorem
Sponsorem koncertu jest PZU

Konstantin i Alexander przyszli na świat w jednej z najbardziej znanych muzycznych rodzin w Bułgarii. Ich ojciec, Alexander P. Wladigeroff, był kompozytorem i dyrygentem. Obaj studiowali w sofijskiej akademii, która nosi imię ich dziadka - sławnego kompozytora Pancho Wladigeroffa.
Bracia swoje umiejętności doskonalili w Wiedniu. Alexander ma za sobą także epizod w Royal Academy of Music w Londynie.
Słuchaj koncertów w Trójce i  na moje.polskieradio.pl >>>
Jako Wladigeroff Brothers zadebiutowali w 2007 roku albumem "Wanderer in Love". Ich najnowsza płyta - zatytułowana "For The Greatest and Little Things" - ukazała się nakładem wytwórni Holophon w 2011 roku.

Muzyka wykonywana przez Wladigeroffów to połączenie zawiłych jazzowych harmonii z gorącymi latynoskimi rytmami i melodiami wschodnioeuropejskimi. To muzyczny pomost między różnymi kulturami i tradycjami.

Braci współpracowali z takimi muzykami jak: Red Holloway, Ostbahn Kurti, Fatima Spar and the Freedom Fries, Wolfgang Puschnig, Juan Garcia Herreros, Linley Marthé, Vladimir Karparov, Teodossi Spassov i Klemens Marktl.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.
(mat. promocyjne, kk)

Czytaj także

Madeleine Peyroux - "najjaśniejsza gwiazda jazzu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 20:00
Zapraszamy do obejrzenia fragmentu koncertu Madeleine Peyroux, amerykańskiej wokalistki jazzowej, gitarzystki i autorki piosenek. Szesnaście lat po debiucie artystka wciąż czaruje publiczność mieszanką jazzu, popu i muzyki świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert fascynującej węgierskiej grupy Žagar (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 21:00
Styl grupy opiera się na współczesnej muzyce elektronicznej, jazzie i niezależnym rocku z eksperymentalnymi scratchami. Efektem jest ciężki beat, przestrzenność i zapożyczenia z psychodelicznej muzyki końca lat 60.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The October Leaves - rockowa energia

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 10:00
Brzmienie zespołu to mieszanka klasycznego britpopu z inspiracjami amerykańską muzyką lat 60. Charyzma, oryginalne pomysły, wraz z melodyjnością, dobrymi tekstami i ogromnym optymizmem sprawiają, że The October Leaves na każdym koncercie spotykają się z niezwykle żywiołowym odbiorem.
rozwiń zwiń