X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Claret Gospel - żarliwa muzyka z Wybrzeża Kości Słoniowej

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 11:00
Claret Gospel specjalizują się w muzyce gospel, słychać też u nich fascynację reggae. Wielką popularność zawdzięczają ciężkiej pracy i swojemu znakowi rozpoznawczemu - wielkiej radości w czasie koncertów.
Claret Gospel
Claret Gospel Foto: Claret Gospel/ mat. prom.Koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się we wtorek, 3 czerwca, a jego retransmisja na antenie Trójki - w czwartek, 19 czerwca.

Claret Gospel to grupa założona przez o. Romana Woźnicę i ojca Andrzeja Kobylińskiego (Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów) w roku 2002, pracujących na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Claret Gospel specjalizują się w muzyce gospel, słychać też u nich fascynację reggae. Wielką popularność zawdzięczają ciężkiej pracy, stałej opiece misjonarzy i wielkiej radości w czasie koncertów. Wiele razy zapraszani byli jako chór na ważniejsze imprezy i konkursy muzyczne. Do najważniejszych należy wielki konkurs chórów z całego Wybrzeża tzw. Ocean Kultury ze wspaniałym finałem w prestiżowym obiekcie zwanym Pałacem Kultury.

Grupa nagrała dwie płyty: jedną we własnym kraju pt. "Carinas Chrisri Urget Nos" i drugą w Polsce pt. "Zakochani w Chrystusie". W ubiegłym roku zarejestrowała jubileuszowy dwupłytowy album z okazji 10-lecia istnienia grupy. Głównym opiekunem grupy i organizatorem koncertów jest o. Roman Woźnica cmf - klaretyn.
Głównym dyrygentem zespołu jest Didier Yaba - tenor, z zawodu ekonomista, z zamiłowania muzyk samouk. Do grupy dołączył w 2004 roku i jest  jego podstawą także jako kompozytor. Doskonale gra na bębnach i tańczy. W Abidżanie dyryguje trzema chórami, które zaliczane są do grona najlepszych.

/

BIOGRAFIA GRUPY EWANGELIZACYJNEJ CLARET GOSPEL

Kraj: Afryka - Wybrzeże Kości Słoniowej.
Nazwa grupy: Claret Gospel pochodzi od założyciela Misjonarzy Klaretynów; świętego Antoniego Marii Klareta.
Założyciele i odpowiedzialni: misjonarze klaretyni ojcowie: Roman Woźnica i Andrzej Kobyliński, pracujący na Wybrzeżu Kości Słoniowej przez ponad 23 lata.
Data założenia: 24.10.2001 roku w Abidjanie (data ur. św. A.M. Klareta).
Odpowiedzialny grupy: główny dyrygent Didie Eloge Yaba.
Motto - myśl przewodnia - slogan: Caritas Christi Urget Nos - Miłość Chrystusowa przynagla nas (2Kor 5,14)
Cele grupy: Claret Gospel nie jest zawodowa grupą muzyczną. Wszyscy członkowie dobrowolnie chcą śpiewem wielbić Boga, żyć we wspólnocie, pomagać misjonarzom w ewangelizacji, pielęgnować tradycyjne śpiewy i tańce, ukazywać chrześcijańskie wartości, działać na rzecz pokoju i sprawiedliwości w kraju i za granicą. Przykładem własnego życia i zachowania przeciwdziałać zjawiskom rasizmu i braku tolerancji. Prowadzą prelekcje, konferencje, warsztaty itp.
Liczba członków: 13-20 osób pochodzących z różnych dzielnic Abidżanu i miasta Bouafle, z parafii gdzie pracują klaretyni. Zapraszani i wybierani są do grupy przez samych misjonarzy. Na co dzień śpiewają w różnych chórach kościelnych.
Środki materialne: zapewniają misjonarze klaretyni (stroje, instrumenty, próby, podróże itp.) oraz  skromny udział własny członków grupy.
Wyjazdy: koncerty w rodzinnym kraju i siedem wyjazdów do Polski. W rok 2013 ok. 75 koncertów w całej Polsce (dokładny plan na stronie internetowej). Wielkim doświadczeniem i wyróżnieniem były dla nas zaproszenia na: 49. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, 17. Międzynarodowy Festiwal Muzyk Organowej w Lublinie, 6. Międzynarodowy Festiwal w Szczecinie, Noce Kościołów we Wrocławiu, 10. cykl Letnich Koncertów w Pławniowicach w roku 2013.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat. prom., ei)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka

Czytaj także

Łobodziński: Młynarski wstał i krzyknął: rewelacja!

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 16:37
- Dostałem się na iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. W ławce obok mnie usiadł Jarosław Gugała - tak o początkach Zespołu Reprezentacyjnego mówił w Trójce jego współzałożyciel Filip Łobodziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Florence Welch: momenty między koncertami dają mi w kość

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 16:20
- Na scenie dajesz dużo z siebie, tak bardzo nie chcesz zawieść ludzi, to wszystko jest jednak wyczerpujące energetycznie i mocno emocjonalne. Myślę, że to tłumaczy moje łzy - mówi Florence Welch, z którą rozmawiała Anna Gacek. Artystka była gwiazdą zakończonego w niedzielę Orange Warsaw Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oasis: inspiracje pracami Roberta Indiany

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 12:36
Okładkę kontrowersyjnego singla Oasis "Little by Little" zainspirowała klasyczna grafika "Love" autorstwa Roberta Indiany. W wideoklipie do piosenki gościnnie występują Robert Carlyle i Bono.
rozwiń zwiń