X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mika Urbaniak czarowała swingiem

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2014 15:34
Wokalistka jazzowa wydała właśnie album inspirowany muzyką z lat 30. W Trójce przekonaliśmy się, jak brzmi on na żywo.
Mika Urbaniak i Urszula Dudziak brawurowo wystąpiły na Trójkowej scenie
Mika Urbaniak i Urszula Dudziak brawurowo wystąpiły na Trójkowej scenie Foto: W. Kusiński/ PR

Mika Urbaniak wystąpiła w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (28 grudnia). Gościem specjalnym była Urszula Dudziak.

1 grudnia ukazał się nowy album Miki Urbaniak "Once in a Lifetime". Producentem płyty jest znakomity Victor Davies, który współpracował już z Miką przy produkcji jej poprzedniej płyty.

Nowy album, zainspirowany jest muzyką swingową lat 30, połączoną ze współczesnymi beatami hip hopowymi i elementami popu. Można na nim usłyszeć piękne, oryginalne melodie - od szybkich utworów z akompaniamentem sekcji dętej, klarnetu i gitary, do bardziej intymnych akustycznych ballad z samą gitarą i smyczkami.
Chwilami można na mim usłyszeć również romantyczny, zabawny i radosny rap, który Mika zręcznie i subtelnie wplata w wybrane piosenki. To wszystko sprawia, że album przepełniony jest dynamiką i różnorodnością i ma wyjątkowo unikalny styl.
Mika bardzo też chciała nagrać na tym albumie piosenkę zaśpiewaną po polsku. Po długich poszukiwaniach znalazła coś idealnego - utwór pod tytułem "Pójdę Wszędzie Z Tobą", który wiele lat temu śpiewała jej mama - Urszula Dudziak. Mika zdecydowała więc zaprosić mamę do współpracy.
Singlem promującym płytę jest zabawny utwór "Let's Pretend". Został do niego nakręcony teledysk, w którym Mika wciela się w różne postaci, ujawniając swój kolejny talent - tym razem aktorski. Tej piosenki także nie zabrakło na koncercie w Trójce.

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat. prasowe, ei, mk)