Amy Macdonald na urodziny Trójki

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 16:09
Szkocka wokalistka będzie kolejną - po Stingu - zagraniczną gwiazdą, która uświetni swoim występem 55. urodziny Trójki.
Amy Macdonald
Amy MacdonaldFoto: J. Konecki/ PR

Do wysłuchania koncertu Amy Macdonald zapraszamy 3 kwietnia (poniedziałek) po godz. 19.00.

55. urodziny Programu III Polskiego Radia >>>

Amy Macdonald trudno jest przywołać jeden, najważniejszy moment po wydaniu jej debiutanckiego krążka "This Is The Life". Czy było to supportowanie Paula Wellera w Holandii na początku 2007 roku? - Paul i Steve Cradock byli dla mnie bardzo mili i staliśmy się przyjaciółmi - wspomina Amy. – Potem grałam własny koncert w Shepherd Bush Empire, wpadł Paul i to było niesamowite.

Czy tym momentem było zdobycie niemieckiej nagrody Echo Awards dla najlepszego debiutanta, kiedy Amy pokonała Duffy, Adele i Gabriellę Cilmi? Pięciokrotna platyna w Szwajcarii? Tytułowy singiel z "This Is The Life" na pierwszym miejscu w dziesięciu krajach? Najlepszy debiut brytyjskiej artystki w Niemczech od czasów Amy Winehouse? Czy też doskonały występ w rodzimej Szkocji podczas festiwalu T In The Park, na który sama często jeździła?

Będąc od najmłodszych lat niestrudzoną autorką piosenek przełożyła w magiczny sposób przeżycia ostatnich dwóch lat na brzmienie jej drugiego albumu "A Curious Thing". Odważnego i pełnego dramaturgii. Osobistego, delikatnego i poruszającego. Które utwory wybrała na wyjątkowy wieczór w Trójce? Zapraszamy do słuchania.

(universalmusic.pl/ei)

Zobacz więcej na temat: Amy Macdonald W POLSKIM RADIU