X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Urodzinowy koncert i wywiad z Amy Macdonald

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 20:00
Szkocka wokalistka była kolejną - po Stingu - zagraniczną gwiazdą, która uświetniła swoim koncertem 55. urodziny Trójki. Po występie udzieliła też wywiadu Piotrowi Metzowi.

Artystka powiedziała na początku koncertu, że cieszy się, że może znowu zagrać w Warszawie. Okazało się, że dobrze pamięta swój pierwszy występ na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej, który miał miejsce niemal dekadę temu.

Publiczność zebrana przy Myśliwieckej 3/5/7 oraz słuchacze Trójki usłyszeli tym razem kilka piosenek Amy Macdonald - z jej pierwszej i ostatnio wydanej, czwartej płyty. Po koncercie szkocka artystka rozmawiała z Piotrem Metzem. Zdradziła, co uwielbia w twórczości Bruce'a Springsteena i opowiedziała o tym, jak udaje jej się przez lata rozwijania kariery muzycznej pozostać sobą.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia zarówno koncertu, jak i rozmowy.

55. urodziny Programu III Polskiego Radia >>>

Amy Macdonald trudno jest przywołać jeden, najważniejszy moment po wydaniu jej debiutanckiego krążka "This Is the Life". Czy było to supportowanie Paula Wellera w Holandii na początku 2007 roku? - Paul i Steve Cradock byli dla mnie bardzo mili i staliśmy się przyjaciółmi - wspomina Amy. – Potem grałam własny koncert w Shepherd Bush Empire, wpadł Paul i to było niesamowite.

Czy tym momentem było zdobycie niemieckiej nagrody Echo Awards dla najlepszego debiutanta, kiedy Amy pokonała Duffy, Adele i Gabriellę Cilmi? Pięciokrotna platyna w Szwajcarii? Tytułowy singiel z "This Is The Life" na pierwszym miejscu w dziesięciu krajach? Najlepszy debiut brytyjskiej artystki w Niemczech od czasów Amy Winehouse? Czy też doskonały występ w rodzimej Szkocji podczas festiwalu T In The Park, na który sama często jeździła?

Będąc od najmłodszych lat niestrudzoną autorką piosenek przełożyła w magiczny sposób przeżycia ostatnich dwóch lat na brzmienie jej drugiego albumu "A Curious Thing". Odważnego i pełnego dramaturgii. Osobistego, delikatnego i poruszającego. Które utwory wybrała na wyjątkowy wieczór w Trójce? Zapraszamy do słuchania.

(universalmusic.pl/ei)

Czytaj także

Specjalny koncert Stinga z okazji 55-lecia Trójki! [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 12:42
Sting zagrał kameralny koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Ponieważ jego najnowszy album "57th & 9th" osiągnął w Polsce status podwójnie platynowej płyty, została ona wręczona artyście podczas koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor Adam Hlebowicz o 55. urodzinach Trójki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 09:30
- Myślę, że to ładny wiek, co prawda Jedynka jest bardziej szacowna, ale jednak Trójka z owymi dwiema piątkami ma bogaty dorobek. Bardzo dziękuję za zaproszenie i życzliwą rywalizację w eterze, bo o to chodzi. Każdy ma swoją specyfikę, inna jest Jedynka, inna jest Trójka, oby tak było dalej i obyśmy mieli jak najwięcej słuchaczy - mówił Adam Hlebowicz.
rozwiń zwiń