X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Waglewski Gra-żonie 2020 w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 13:45
Premiera "Waglewski Gra-żonie 2020" odbędzie się w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej, 22 lutego o godzinie 19.05.
Wojciech Waglewski
Wojciech WaglewskiFoto: Marta Wojtal

Był rok 1990. Bieda postkomuny, puste półki sklepowe, inflacja w Polsce osiągnęła 1400 procent, a imperatyw miłosny nakazuje Artyście, by obdarzyć Żonę wyjątkowo atrakcyjnym prezentem. Galicyjski zmysł gospodarnego operowania środkami podpowiada mu metodę urzeczywistnienia tego celu. Powstaje zbiór 10 nagrań dedykowanych Żonie-Grażynie, zrealizowanych przez Artystę samodzielnie (śpiew, gitary, gitara basowa, perkusja i klawisze) z bardzo niewielką pomocą przyjaciół (Edyta Bartosiewicz, Piotr Żyżelewicz i Wojciech Przybylski). W następnym roku ukazują się na płycie i kasecie nakładem legendarnego Poltonu.

"Należałoby tę płytę potraktować jako ściśle historyczny opis cudu" – oświadczył Artysta, udostępniając słuchaczom album "Waglewski Gra-żonie". 

Jest rok 2020. Dostatek wszechobecny, a nawet plus. Imperatyw miłosny constans – metoda adekwatna do rzeczywistości plus. "Waglewski Gra-żonie" w wielopokoleniowym otoczeniu muzycznych przyjaciół. Melodyjki i słowa te same od 30 lat, ale ostateczny kształt dzieła absolutnie zaskakujący.

Premiera "Waglewski Gra-żonie 2020" odbędzie się w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej, 22 lutego o godzinie 19.05. Z nagrania powstanie album "Waglewski Gra-żonie 2020". Bezpośrednia transmisja tego wyjątkowego koncertu w audycji "Lista osobista" Piotra Metza.

Wystąpią:

Wojciech Waglewski – śpiew, gitary
Kasia Piszek – klawisze i śpiew
Masha Natanson – śpiew
Antoni Ziut Gralak – trąbka
DJ Eprom – gramofony
Max Mucha – gitara basowa, kontrabas
Michał Bryndal – perkusja

Słowo wstępne na sobotę – Jan Chojnacki