X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ania Rusowicz i jej bigbit (zobacz wideo)

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 09:05
Młoda artystka wystąpiła w Trójce z repertuarem swojej mamy - Ady Rusowicz oraz własnymi kompozycjami. Dzięki Ani Rusowicz bigbit przeżywa w Polsce drugą młodość.
Ania Rusowicz w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej
Ania Rusowicz w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki OsieckiejFoto: PR/W. A. Jurzyk

Koncert odbył się 19 lutego 2012 o godz. 20.05 i był transmitowany na antenie Trójki. Powtórkę nadaliśmy w niedzielę 11 sierpnia o godz. 20.05.

Zapraszamy też do wysłuchania rozmowy Ani z Markiem Niedźwieckim>>

W roku 2011 minęła 20. rocznica śmierci legendy bigbitu Ady Rusowicz. Jej córka - Ania podjęła kroki by przypomnieć o mamie i jej twórczości.

Jesienią 2011 roku ukazała się płyta "Mój Big-Bit" składająca się z sześciu największych hitów Ady zaśpiewanych przez córkę oraz sześciu zupełnie nowych, autorskich utworów Ani Rusowicz – a wszystko utrzymane w bigbitowym stylu. Płytę można kupić w sklepie internetowym Polskiego Radia.

Album Ani Rusowicz "Mój Big-Bit” w ubiegłym roku otrzymał cztery Fryderyki. Wokalistka podkreślała w "Historii pewnej płyty", że tworząc płytę, nie myślała, czy odniesie ona sukces. – Starałam się znaleźć coś dla siebie i tym się kierowałam. Miałam chęć przywrócenia pamięci bigbitu, przywrócenia pamięci mojej matki, która zmarła, gdy miałam 7 lat. Starałam się zainspirować bigbitem, ale stworzyć coś własnego. Wydaje mi się, że się to udało – opowiadała piosenkarka.

W projekt zaangażowali się czołowi twórcy młodego pokolenia specjalizujący się w brzmieniach z tamtej epoki: Kuba Galiński, Robert Cichy, Hubert Gasiul i Michał Burzymowski. Ania Dąbrowska wzięła gościny udział w nagraniu piosenki "Babskie Gad-Anie".

Ani Rusowicz towarzyszył zespół w składzie: Robert Cichy - gitara, Hubert Gasiul - perkusja, Michał Burzymowski - bas, Michała Sęk - klawisze, Iza Ziółek - wokal

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Czytaj także

Ania Rusowicz: Powinnam była urodzić się w latach 60.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 15:00
Piosenki Ady Rusowicz zyskały nowe życie dzięki jej córce, która właśnie wydała płytę "Mój BIG-BIT". Ania Rusowicz opowiadała o sile genów matki w "Trójkowym wehikule czasu".
rozwiń zwiń