X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Martyna Jakubowicz w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2012 20:05
Martyna Jakubowicz wystąpiła 20 maja w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
Martyna Jakubowicz
Martyna JakubowiczFoto: Fot.: fragment okładki wydawnictwa "Martyna Jakubowicz"


Koncert promuje wydawnictwo "Martyna Jakubowicz", które ukazało się w grudniu zeszłego roku. Jest to wydawnictwo w subiektywny sposób podsumowujące karierę, pełne wspomnień i oryginalnej, jedynej w swoim rodzaju muzyki, bo Martyna Jakubowicz przez lata wypracowała swój niepowtarzalny styl, łączący balladową delikatność z bluesową i rockową zadziornością oraz właściwym dla lat 80. buntem.

Od początku swojej kariery Martyna Jakubowicz była blisko związana z Programem Trzecim PR, nagrywała dla radia pojedyncze piosenki m.in. razem z gitarzystą folkowym Markiem Śnieciem zarejestrowała polską wersję hitu Neila Younga "Heart of Gold". Z radiową Trójką związane są też pierwsze sukcesy artystki. Wydana w 1984 roku płyta "Maquillage" przyniosła Jakubowicz numer jeden na najważniejszej w Polsce liście przebojów.
- Pierwsze spotkanie z Martyną miałem przy okazji piosenki "W domach z betonu nie ma wolnej miłości", która była wtedy na pierwszym miejscu – wspominał w audycji Marek Niedźwiecki. – Ona była tym bardzo zaskoczona. Myślę, że w tych czasach, gdybyśmy tę piosenkę zagrali i chcieli, żeby to był przebój to by się nie udało. Takie niespieszne pięciominutowe piosenki nie są utworami na te czasy.
Drugi wielki przebój przyniosła artystce współpraca przy unikatowym projekcie I Ching, w którym wzięła udział czołówka polskiego rocka m.in. Zbigniew Hołdys, Wojciech Waglewski i Andrzej Nowak.
- Sesja miała polegać na tym, że się zbiorą i będą ze sobą jamować. Ja w tym nie uczestniczyłam, bo uznałam, że kobieta będzie im tam zaburzać atmosferę – wspominała Martyna Jakubowicz. Wokalistka na płycie ostatecznie zaśpiewała trzy piosenki w tym utwór ze słowami swojego ówczesnego męża Andrzeja Jakubowicza "Kołysanka dla misiaków". Piosenka ta do dziś jest jednym z najbardziej oczekiwanych przez publiczność utworów na koncertach Martyny Jakubowicz.
W przekrojowej audycji Anny Gacek i Tomasza Żądy, historię kariery Martyny Jakubowicz poza samą artystką i Markiem Niedźwieckim wspominali m.in. Jan Chojnacki, Anita Bartosik, Andrzej Paweł Wojciechowski
Aby poznać szczegóły powstawania albumóKoncert promuje wydawnictwo "Martyna Jakubowicz", które ukazało się w grudniu zeszłego roku. Jest to wydawnictwo w subiektywny sposób podsumowujące karierę, pełne wspomnień i oryginalnej, jedynej w swoim rodzaju muzyki, bo Martyna Jakubowicz przez lata wypracowała swój niepowtarzalny styl, łączący balladową delikatność z bluesową i rockową zadziornością oraz właściwym dla lat 80. buntem.

Na koncercie będą mogli Państwo usłyszeć po raz pierwszy piosenki z płyt "Bardzo groźna księżniczka i ja", "Wschodnia wioska" oraz "Kołysz mnie", w nowych aranżacjach. Dodatkową gratką dla fanów, będzie możliwość usłyszenia na żywo utworów "Kłopoty to jej specjalność" i"Bądź poezją, bądź zaklęciem", które do tej pory nie były wykonywane na koncertach.
W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej Martynie Jakubowicz towarzyszył zespół Żona Lota, w składzie:
- Dariusz Bafeltowski - gitara akustyczna, gitara elektryczna,
- Łukasz Matuszyk  - instrumenty klawiszowe, akordeon
- Paweł Mikosz - gitara basowa
- Przemysław Pacan - instrumenty perkusyjne

Koncert Martyny Jakubowicz odbył się 20 maja 2012 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Sponsorem koncertu jest Skoda Auto Polska.