Afro Kolektyw koncertowo (wideo)!

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 16:00
Na antenie Trójki, Afro Kolektyw zaprezentował przede wszystkim materiał z najnowszej płyty "Piosenki po polsku” - część utworów została wykonana na żywo po raz pierwszy. Nie zabrakło też starych piosenek w nowych aranżacjach.
Audio
Afro Kolektyw
Afro KolektywFoto: fot. mat. prasowe


 Koncert odbył się 27 maja 2012 w Muzyczynym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

  Afro Kolektyw to zespół za którym trudno nadążyć. Zadebiutowali w 2001 roku hip-hopową ,"Płytą pilśniową”, jednak w przeciwieństwie do pozostałych polskich wykonawców, jako jedyni grali organicznie – z udziałem żywych instrumentów zamiast sampli. Kolejne płyty ("Czarno widzę” oraz "Połącz kropki”) przyniosły ze sobą muzykę z pogranicza jazzu, funku i elektroniki.

Jednak wraz z nadejściem nowej dekady, Kolektyw dokonał zaskakującego przewrotu stylistycznego: odeszli od rapowania i wydali album o wymownym tytule "Piosenki po polsku”. Pomimo początkowych kontrowersji, wydawnictwo okazało się sukcesem, a single na nim się znajdujące podbiły krajowe listy przebojów, w tym Listę Przebojów  Programu Trzeciego, gdzie "Niemęskie granie” figuruje już 12 tygodni. Ostatnio grupa zaprezentowała teledysk do utworu "Jeżeli kiedyś zabraknie mnie”, w którym gościnnie wystąpił sam Zbigniew Wodecki w roli zombie.
Podczas niedzielnego koncertu na antenie Trójki, Afro Kolektyw zaprezentował przede wszystkim materiał z najnowszej płyty "Piosenki po polsku” - część utworów zostanie wykonana na żywo po raz pierwszy. Nie zabrakło też starych piosenek w nowych aranżacjach.
Na scenie gościnnie pojawili się : Ania Stanisławska, Kinga Miśkiewicz (Furia Futrzaków), Borys Dejnarowicz (Newest Zealand), Piotr Kazimierczuk (Wilson Square), Paweł i Piotr Zalewscy (Excessive Machine).