Natu w hołdzie Janis Joplin - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2012 09:00
Natalia Przybysz wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej z projektem "Kozmic Blues", który przygotowała z okazji 50-lecia debiutu Janis Joplin. Transmisję wideo można zobaczyć na naszej stronie internetowej.
Natalia Natu Przybysz podczas koncertu w Trójce, 16.09.2012
Natalia "Natu" Przybysz podczas koncertu w Trójce, 16.09.2012Foto: fot. Wojciech Kusiński/ Polskie Radio


Koncert odbył się 16 września 2012. Sponsorem występu była Skoda Auto Polska. Zapraszamy do obejrzenia wideo.

Artystka, znana m.in. z zespołu Sistars, zaprezentowała swój solowy projekt "Kozmic Blues 2012". W programie, obok bezdyskusyjnych hitów psychodelicznego rocka Janis Joplin ("Piece of My Heart", "Try", "Me and Bobby McGee"), znaleźliśmy subiektywną mieszankę utworów z repertuaru amerykańskiej legendy, które szczególnie pokochała Natu (m. in. tytułowy "Kozmic Blues", "One Night Stand", "Tell Mamma", "Last Time", "Maybe", "Move Over", "Half Moon").

- Teraz rozumiem dlaczego wokaliści tak rzadko sięgają po repertuar Janis. Każda piosenka jest jak wyprawa w Himalaje. Trzeba się dobrze przygotować, a zwłaszcza nauczyć oddychać tą nową gęstością powietrza. Traktuję ten projekt jako wyzwanie i eksperyment, który ma mnie otworzyć na nowe, nieeksplorowane wcześniej obszary. "Kozmic Blues" to tytuł jednej z piosenek Janis. O miłości, wolności i mocy, jaką ma "tu i teraz". O tym, że wszystko się zmienia, ale uczucia pozostają takie same na zawsze. Blues to muzyka, która jest pomostem pomiędzy niedolą i smutkiem a drugą stroną, czyli szczęściem. Blues jest siłą, którą czujemy, dźwigając się i odbijając od dna. Wierzę, że wciąż wielu z nas to hipisi. Myślę, że ten projekt to dobre lekarstwo na dzisiejsze kryzysowe czasy. Potrzebujemy czegoś mocnego i prawdziwego, czegoś, co już raz wywołało rewolucję - tak nowy projekt zapowiadała Natalia Przybysz.