X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ania Rusowicz i Jafia Namuel w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 00:00
Ania Rusowicz z repertuarem swojej mamy - Ady Rusowicz oraz własnymi kompozycjami i Jafia Namuel w 30. rocznicę śmierci Boba Marleya - to koncerty, które przypomnimy w "Koncertowej nocy w Trójce".
Ania Rusowicz w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej
Ania Rusowicz w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki OsieckiejFoto: PR/W. A. Jurzyk

Ania Rusowicz

W roku 2011 minęła 20 rocznica śmierci legendy big-bitu Ady Rusowicz. Jej córka - Ania podjęła kroki by przypomnieć o mamie i jej twórczości.

Jesienią 2011 roku ukazała  się płyta "Mój Big-Bit" składająca się z sześciu największych hitów Ady zaśpiewanych przez córkę oraz sześciu zupełnie nowych, autorskich utworów Ani Rusowicz – a wszystko utrzymane w big-bitowym stylu.

W projekt zaangażowali się czołowi twórcy młodego pokolenia specjalizujący się w brzmieniach z tamtej epoki: Kuba Galiński, Robert Cichy, Hubert Gasiul i Michał Burzymowski. Ania Dąbrowska wzięła gościny udział w nagraniu piosenki "Babskie Gad-Anie".

Ani Rusowicz towarzyszył zespół w składzie: Robert Cichy - gitara, Hubert Gasiul - perkusja, Michał Burzymowski - bas, Michała Sęk - klawisze, Iza Ziółek - wokal
Koncert odbył się 19 lutego 2012 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Ani z Markiem Niedźwieckim>>

Jafia Namuel

Jafia Namuel to jeden z najważniejszych zespołów dla polskiej muzyki reggae. Grupa powstała w Pile w 1994 roku. Dwa lata później ukazał się jej debiutancki album: "Roots & Culture", za sprawą którego zespół został okrzyknięty najbardziej "jamajskim" w Polsce. W latach 2000-2006 Jafia Namuel zawiesiła swoją działalność, a wokalista Dawid Portasz wyjechał do Londynu, gdzie zajmował się działalnością studyjną.
W 2009 roku, po 10 latach od nagrania, ukazała się niewydana wcześniej druga płyta zespołu - "In Time", nagrana z udziałem Mateusza Pospieszalskiego. Na przełomie maja i czerwca 2008 Dawid Portasz wraz z Krystianem Walczakiem i Mateuszem Pospieszalskim wyjechał na Jamajkę do legendarnego studia "Tuff Gong" Boba Marley’a. Tam został zarejestrowany materiał na płytę "Day by Day" projektu Rastasize. W ten sposób Dawid Portasz stał się pierwszym polskim wokalistą, który nagrał płytę na Jamajce współpracując m.in. z muzykami i producentami płyt Boba Marleya.

Koncert Jafii Namuel w Trójce nie był zwyczajnym koncertem. Odbył się w hołdzie dla Boba Marleya, największego artysty muzyki reggae, w 30. rocznicę jego śmierci.
Jafia Namuel wystąpił w składzie:
Dawid Portasz (wokal, gitara),
Tomasz Koźlarek (bass),
Mirek Chojnacki (perkusja),
Marek Popis (gitara),
Rafał Czajkowski (gitara),
Jan Gembala (instr. klawiszowe),
Hania Łubieńska i Justyna Zbańska (chórki),
Mateusz Pospieszalski (saksofony)

Koncert odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 15 maja 2011 roku.
Oba koncerty powtórzymy w nocy ze wtorku na środę (28/29 sierpnia) między północą a 2.00. Zapraszamy!