X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sylwester Ostrowski Quintet zagrał w Trójce - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2013 20:05
Sylwester Ostrowski Quintet feat. Piotr Wojtasik wystąpili w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do zobaczenia nagrania wideo i galerii zdjęć z koncertu.
Piotr Wojtasik i Sylwester Ostrowski, w tle Essiet Okon Essiet i Newman Taylor Baker
Piotr Wojtasik i Sylwester Ostrowski, w tle Essiet Okon Essiet i Newman Taylor Baker Foto: Fot.: Andrzej Bołdaniuk


Koncert odbył się w niedzielę 10 marca 2013.

Saksofonista Sylwester Ostrowski wraz z nowojorskimi jazzmanami oraz trębaczem Piotrem Wojtasikiem i wokalistką Angeliką Anozie wystąpił w radiowej Trójce na zaproszenie Marka Niedźwieckiego. Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory z najnowszej płyty szczecińskiego jazzmana pt. "Don’t explain".

Premiera albumu już w kwietniu 2013 roku. Koncert odbył się w ramach trasy "Jazzmania z Nordea".

Sylwester Ostrowski Quintet feat. Piotr Wojtasik

Piotr Wojtasik – trąbka
Sylwester Ostrowski – saksofon
Reggie Moore – fortepian
Essiet Okon Essiet – kontrabas
Newman T. Baker – perkusja
oraz
Angelika Anozie – wokal

Sylwester Ostrowski – saksofonista i animator kultury. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach – Wydział Jazzu. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Standardów Jazzowych – Siedlce 2002. Z trębaczem Piotrem Wojtasikiem oraz jazzmanami amerykańskimi współtworzy Sylwester Ostrowski Quintet. W październiku 2011 ukazała się jego pierwsza autorska płyta "When the groove is low", za którą otrzymał nagrodę artystyczną Prezydenta Miasta Szczecin. Obecnie przygotowuje się do publikacji kolejnego krążka"Tin Tin Deo", który ukaże się w kwietniu.

Piotr Wojtasik – trębacz i kompozytor. Wielokrotnie nagradzany Fryderykiem, Jazzowym Oscarem w kategoriach: najlepszy polski artysta i najlepszy album jazzowy rok, oraz Mateuszem. Piotr Wojtasik nieprzerwanie od kilkunastu lat rozwija swoją karierę artystyczną nagrywając i koncertując u boku największych światowych gwiazd jazzu jak: Billy Harper, Kenny Garrett, Gary Bartz, Dave Liebman, Victor Lewis, Daniel Humier, Joachim Kuhn, Michel Donato i wielu innymi. Łącznie ma na swoim koncie nagranie ponad stu albumów muzycznych, z czego siedem pozycji stanowią jego autorskie krążki.

Reggie Moore - pianista, kompozytor i aranżer. Jego ojciec, Billy Moore Jr. pisał aranże dla Charlie Barneta, Jimmy Lunceforda i wielu innych znanych band-liderów. Reggie Moore prowadzi zawodową karierę już od blisko czterech dekad, tworząc wiele "artistic milestones": prowadzi własne trio, występuje w Japonii, USA i Europie, nagrał dwie autorskie płyty dla wytwórni Mainstream Records. Przez ten okres współpracował z wieloma wspaniałymi jazzmanami jak Johnny Hartman, Betty Carter, Anita O'Day, Harry "Sweets" Edison, Gary Bartz, Woody Shaw, Sammy.

Essiet Okon Essiet – kontrabasista. Urodził się w Omaha w Nebrasce, jego rodzice przybyli tam z Nigerii, później przenieśli się do Wisconsin gdzie Essiet w wieku 10 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Dopiero później zmienił instrument na kontrabas. W 1982 rozpoczął współpracę z Abdullahem Ibrahimem. Dwa lata później dołączył do Arta Blaykleya i The Jazz Messengers i pozostał w grupie słynnego perkusisty do roku 1990.

Newman Taylor Baker – perkusista. Swoje pierwsze "bębny" otrzymał zanim skończył trzy lata. Występował między innymi z takimi legendami jazzu jak: Joe Henderson, Kenny Baron, Henry Threadgill, Henry Grimes, Billy Harper, Billy Bang, James Moody, Rufus Thomas, Avodah Dance Ensemble, Mickey D. & Friends Dance, Leroy Jenkins oraz wieloma innymi. Regularnie prowadzi master class łącząc brzmienie perkusji z tańcem.

Angelika Anozie – wokalistka. Młoda szczecinianka z nigeryjskimi korzeniami ma na swoim koncie ważny debiut sceniczny oraz fonograficzny. Wzięła udział w sesji nagraniowej oraz trasie koncertowej "Old Land" Piotra Wojtasika u boku takich sław jak Billy Harper, Essiet Okon Essiet czy Billy Hart.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.