100. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego. Zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 10:00
Pod koniec maja minęła 100. rocznica urodzin współtwórcy Kabaretu Starszych Panów i kompozytora setek piosenek. Z tej okazji w Trójce 16 czerwca można było usłyszeć koncert, podczas którego utwory Jerzego Wasowskiego zaśpiewali Magda Umer i Grzegorz Turnau. Zapraszamy do obejrzenia wideo i zdjęć z tego wydarzenia.
Magda Umer i Grzegorz Turnau
Magda Umer i Grzegorz TurnauFoto: Wojciech Kusiński/PR


Retransmisja koncertu: 16 czerwca o godzinie  20.05

Jerzy Wasowski był związany z Polskim Radiem od czasów przedwojennych, początkowo pracował jako inżynier. W 1949 wraz z Jeremim Przyborą stworzył radiowy teatrzyk Eterek. W 1958 ci sami dwaj twórcy stworzyli telewizyjny Kabaret Starszych Panów, dla którego Wasowski skomponował dziesiątki popularnych piosenek (np. "Nie odchodź", "Wesołe jest życie staruszka", "Addio pomidory", "Bo we mnie jest seks", "Kaziu, zakochaj się", "Przeklnę cię").

Przez osiem lat działalności pod szyldem Kabaret Starszych Panów (1958-1966) autor – Jeremi Przybora (Pan B) i kompozytor – Jerzy Wasowski (Pan A) stworzyli wraz ze znakomitymi aktorami świat niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Płyty z piosenkami Kabaretu Starszych Panów można kupić w radiowym sklepie Na najnowszej płycie Magdy Umer "Wciąż się na coś czeka" znalazły się dwa utwory zaśpiewane przez artystkę w duetach. To zapowiedź kolejnego wydawnictwa Magdy Umer, którą, goszcząc u Marka Niedźwieckiego, zdradziła, z kim tym razem zaśpiewa.

Magda Umer śpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej. Zobacz wideo>>>

Grzegorz Turnau w rozmowie z Piotrem Baronem przyznał, że myśli o nowej płycie, która ma szanse się ukazać jeszcze w tym roku.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Czytaj także

Przybora i Wasowski na monetach NBP

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 15:06
Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, twórcy Kabaretu Starszych Panów, znaleźli się na nowych monetach Narodowego Banku Polskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość według Herdzina - zobacz wideo z koncertu

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 06:30
Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz i Grzegorz Turnau zaśpiewali piosenki skomponowane przez Krzysztofa Herdzina do wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Kazimierza Przerwy-Tetmajera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malajkat: Wasowski napisał kilka prawdziwych przebojów

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 16:15
- Wybrałbym się na "Śpiewnik Pana W.", by się przekonać, o których przebojach nie wiedzieliśmy, że są autorstwa Jerzego Wasowskiego - zapowiada premierę spektaklu "Śpiewnik Pana W." Wojciech Malajkat, dyrektor Teatru Syrena.
rozwiń zwiń