Świąteczny koncert Beaty Bednarz. Zobacz zdjęcia!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 21:00
Beata Bednarz - wokalistka swobodnie poruszająca się w wielu gatunkach muzycznych. Gość i laureatka wielu festiwali. Od wielu lat najbardziej jednak kojarzona z nurtem gospel.
Beata Bednarz w Trójce
Beata Bednarz w TrójceFoto: Andrzej Jarocki/PR

Koncert odbył się 22 grudnia w studiu im. Agnieszki Osieckiej po 20.05 i był transmitowany na antenie Trójki

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Jej płyta "Czy znasz to Imię" pojawiła się na rynku 20 listopada 2013. Są na niej pieśni, których historia sięga XVIII wieku. - Zamiar był taki, żeby ta płyta nas wyciszała, zatrzymała w miejscu, zachęciła do refleksji. - Te treści mogą być dla naszych dusz i serc balsamem - mówiła Beata Bednarz w rozmowie z Markiem Niedźwieckim.

Jako muzyk sesyjny zapraszana do nagrań i koncertów przez gwiazdy polskiej estrady m.in. Krystynę Prońko, Stanisława Soykę, Marylę Rodowicz, Edytę Górniak, Kayah, Mietka Szcześniaka, Andrzeja Piasecznego, Perfekt czy Budkę Suflera. Przez kilka lat wraz z Lorą Szafran i Partycją Golą tworzy zespół Big Stars.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Najmłodszym słuchaczom znana jest ze ścieżek dźwiękowych takich filmów jak: "Król lew", "Mój brat niedźwiedź II" czy "Księżniczka i żaba". Jej głos dobrze znany jest fanom trzynastu edycji "Tańca z gwiazdami", gdzie śpiewała w orkiestrze Adama Sztaby i Tomka Szymusia. Współpracowała m.in. Heavy Blues, Amen Band, Trzecią Godziną Dnia. Wydała 11 solowych projektów. Ostanie z nich to: "Świątecznie" (2010) "Zamieszkaj ze mną"(2012), "Czy znasz to Imię" (2013).

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(gs, mat.promocyjne)

Czytaj także

Matt Dusk na koncertowy jubileusz Trójki (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 20:00
Jazzowy wokalista, nazywany następcą Franka Sinatry, wystąpił w Muzycznym Studio PR im. Agnieszki Osieckiej. Jego koncert, podczas którego promował najnowszy album "My Funny Valentine: A Chet Baker Songbook", uświetnił 25-lecie koncertów w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magnetyczny koncert Öszibarack [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 10:00
Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia koncertu grupy Öszibarack, który odbył się w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykły koncert Jacka Kleyffa w Trójce. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 21:00
W Trójce odbył się koncert legendarnego barda, Jacka Kleyffa. Artysta wydał niedawno płytę "Znalezienie". To jego pierwszy solowy album od 14 lat!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Matysiak śpiewa piosenki Edith Piaf. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 08:00
Zanim Agnieszkę Matysiak obwołano idealną interpretatorką piosenek Edith Piaf, a stało się to po premierze sztuki Pam Gems "Piaf" w reżyserii Jana Szurmieja, ta absolwentka PWST we Wrocławiu przeszła jak burza przez festiwalowe estrady piosenki i sceny teatru muzycznego.
rozwiń zwiń