Telekamery 2014. Platynowa dla Andrzeja Turskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 06:53
Telekamerę 2014 w kategorii prezenter informacyjny, a także specjalną nagrodę Platynową Telekamerę przyznano zmarłemu w grudniu 2013 roku dziennikarzowi radiowemu i telewizyjnemu Andrzejowi Turskiemu. Wyróżnienia odebrała jego córka Urszula Chincz.
Urszula Chincz odebrała Platynową Telekamerę za wybitny wkład w tworzenie nowoczesnego dziennikarstwa telewizyjnego przyznaną jej zmarłemu ojcu, Andrzejowi Turskiemu
Urszula Chincz odebrała Platynową Telekamerę "za wybitny wkład w tworzenie nowoczesnego dziennikarstwa telewizyjnego" przyznaną jej zmarłemu ojcu, Andrzejowi TurskiemuFoto: PAP/Leszek Szymański

W poniedziałek w Warszawie po raz 17. wręczono Telekamery Tele Tygodnia 2014, prestiżowe wyróżnienia dla aktorów, dziennikarzy, twórców programów telewizyjnych i seriali.
Szczególne wyróżnienie dla Andrzeja Turskiego
Platynowa Telekamera, którą wcześniej był uhonorowany m.in. Czesław Niemen, to wyróżnienie szczególne, bowiem otrzymać je można mając już trzy Telekamery oraz Super Telekamerę.

Andrzej Turski w Polskim Radiu - wyjątkowe nagrania i zdjęcia >>>

Zmarły w zeszłym roku Andrzej Turski , w 1987 r. przeszedł z Polskiego Radia do TVP, gdzie pracował na stanowisku dyrektora i redaktora naczelnego TVP1. Prowadził m.in. programy: "7 dni świat" i "Panoramę"; był też jednym z autorów "Teleexpressu". Turski wchodził w skład kapituły Nagrody Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego.

>>> Andrzej Turski patronem studia emisyjnego radiowej Trójki  >>>

pp/PAP, gs

Czytaj także

Andrzej Turski patronem studia emisyjnego radiowej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 17:09
Studiu emisyjnemu Programu III nadane zostało imię zmarłego w grudniu 2013 roku dziennikarza, byłego redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia - Andrzeja Turskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Margański o Andrzeju Turskim

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 12:28
- Większość Polaków kojarzy go z telewizyjnych programów "Panorama" i "7 dni świat", jednak pamiętać trzeba, że jego talent dziennikarski i wizjonerstwo widoczne były już radiu, w którym pracował od 1 lipca 1968 roku - mówi Michał Margański o Andrzeju Turskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Radio to sztuka słuchania". Wspomnienie o Andrzeju Turskim

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 18:31
Ta historia zaczęła się w latach 60. Radio brzmiało wtedy inaczej niż dziś. I nie chodzi o przekazywane treści czy jakość dźwięku. Przede wszystkim o formę i kształt audycji. Większość z nich nie była nadawana na żywo. Zmiana dokonała się na początku lat 70. za sprawą dwóch ludzi. Jednym z nich był Andrzej Turski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Michniewicz, Marek Niedźwiecki i Hirek Wrona wspominają Andrzeja Turskiego (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 12:00
- Z góry przepraszam moich wszystkich szefów, ale to był najlepszy szef i nie wyobrażam sobie lepszego - przyznała Beata Michniewicz, dziennikarka Programu III Polskiego Radia podczas uroczystości nadania studiu Trójki imienia Andrzeja Turskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciecha Gąssowskiego i Andrzeja Turskiego połączyła muzyka

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 12:00
- Poznałem go w warszawskim klubie Stodoła, ale to była jeszcze ta dawna Stodoła… Andrzej grał wtedy w zespole Chochoły, na tak zwanej gitarze rytmicznej - wspominał znanego dziennikarza wokalista i kompozytor - Wojciech Gąssowski.
rozwiń zwiń