Święta bez granic: Trójka zebrała 345 346 zł dla dzieci z autyzmem!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 12:00
289 300 zł uzyskaliśmy dzięki świątecznym licytacjom. 31 stycznia zakończyła się akcja smsowa Fundacji SYNAPSIS (nr 73 565), dzięki niej udało się zebrać 92 868 zł. 56 046 zł z tej kwoty to dochód z SMS-ów charytatywnych, które można było wysyłać podczas Trójkowych licytacji i audycji.
Święta bez granic: Trójka zebrała 345 346 zł dla dzieci z autyzmem
Foto: Katarzyna Mazanska/Fundacja SYNAPSIS

Dochód z akcji "Święta bez granic 2013" w całości przeznaczony jest na wsparcie dzieci z autyzmem. Kwotę udało się zebrać dzięki niezwykłej hojności słuchaczy. Dziękujemy!

Zlicytowano między innymi zestaw płyt od zespołu Deep Purple , zawierający Złotą Płytę "Now What?!", limitowane, złote wydanie tego albumu oraz listę piosenek wykonanych podczas koncertu w Londynie, obraz "Ole! Wam nigdzie nie idę!" Jana Wołka oraz koszulkę klubową Roberta Lewandowskiego, reprezentanta Polski i Borussii Dortmund, z autografem piłkarza .

Zobacz wyniki wszystkich licytacji >>>>

fot.
fot. Katarzyna Mazanska

- Już startujemy z wykorzystaniem tych środków. Dzięki nim będziemy mogli m.in. wspierać młodych rodziców - mówi w Trójce Michał Wroniszewski, prezes Fundacji SYNAPSIS. - Im wcześniej zostaną zauważone pewne problemy i rodzice dostaną odpowiednia pomoc, tym łatwiej będzie im funkcjonować z dzieckiem i więcej osiągnąć w kwestii rozwoju - dodaje Agata Bujnik , terapeutka zajmująca się autyzmem, która podkreśla, że lekarze coraz lepiej radzą sobie z wykrywaniem u dzieci tego zaburzenia.

fot.
fot. Marek Zawadka

Autyzm to jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata, lecz świadomość, czym jest to zaburzenie rozwoju i jakie są jego konsekwencje, wciąż jest niewystarczająca. Kluczowa w przypadku autyzmu jest właśnie wczesna diagnoza. Aż 15 procent dzieci, u których szybko rozpoznano to zaburzenie, ma szansę na samodzielne życie w przyszłości, a u pozostałych można znacznie ograniczyć jego skutki. Dlatego w tym roku partnerem akcji "Święta bez granic" była Fundacja SYNAPSIS , z którą Trójka zbierała środki na utworzenie pierwszego w Polsce programu wczesnego wykrywania autyzmu.

Dowiedz się więcej o autyzmie>>>

Od 21 lat radiowa Trójka wspiera potrzebujących, pozyskując dla nich środki m.in. z corocznych licytacji, smsów charytatywnych i sprzedaży płyt "Święta bez granic" z kolejną odsłoną "Karpia".

Więcej informacji o akcji na stronie swietabezgranic.pl

gs

Czytaj także

Ponad 97 tys zł po pierwszej, świątecznej licytacji. Dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 15:05
Za nami pierwsza w tym roku licytacja w ramach akcji "Święta bez granic". Dzięki Słuchaczom udało nam się zebrać w sumie 97 410 zł (73 610 zł z licytacji i 23 800 zł z smsów charytatywnych). Dochód w całości przeznaczony jest na wsparcie dzieci z autyzmem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzięki Słuchaczom zebraliśmy ponad 80 tys. zł dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 19:30
Dzięki niezawodnym Słuchaczom Trójki w drugiej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic" zebraliśmy dla podopiecznych fundacji SYNAPSIS 68 200 zł. Najwyższą sumę - 25 tys. zł - zaproponował pan Andrzej za obraz Jana Wołka. W czasie trwania audycji wysyłali Państwo także SMS-y, przy pomocy których zebraliśmy 12 066 zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złoto dla charytatywnej płyty Trójki "Święta bez granic 2013"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 12:30
Świąteczny, trójkowy album z piosenkami, zawierający m.in. najnowszą wersję "Karpia”, uzyskał status Złotej Płyty. Całkowity dochód ze sprzedaży krążka zostanie przekazany Fundacji SYNAPSIS na program wykrywania autyzmu u niemowląt i małych dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawie 120 tys. złotych! Trzecia świąteczna licytacja zakończona. Dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 19:05
Tym razem mieliśmy dla Państwa wyjątkowe przedmioty podarowane przez: zespół Skunk Anansie, Roberta Lewandowskiego, Daniela Olbrychskiego, Bartłomieja Topę, Danutę Wałęsę, a także… radiową Trójkę. Hitem okazał się "nienamalowany obraz Pana Kuby", który słuchaczka wylicytowała za kwotę 33333 zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka Alexa Fergusona wylicytowana za 2000 zł!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 15:50
W "Trzeciej Stronie Medalu" książkę zdobył pan Radosław. Znokautował potencjalnych rywali, proponując 2000 zł za autobiografię jednego z najbardziej charyzmatycznych trenerów piłkarskich. Dochód z akcji trafi na wsparcie dzieci z autyzmem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyty od Edyty Bartosiewicz wylicytowane za 21 000 zł

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 12:40
W finale licytacji wzięli udział pani Katarzyna i pan Winicjusz, którzy zaproponowali po 10 500 za zestaw od Edyty Bartosiewicz. Dochód z ostatniej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic" zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci z autyzmem.
rozwiń zwiń