X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Słuchowisko "Święty chaos": political fiction w studiu Trójki [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 14:51
W Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie miała miejsce brawurowa premiera słuchowiska "Święty chaos". Reżyserii powieści i audiobooka Cezarego Harasimowicza podjął się Krzysztof Czeczot. W rolach głównych m.in. Danuta Stenka i Grażyna Wolszczak.
Słuchowisko Święty chaos: political fiction w studiu Trójki [wideo]
Foto: Andrzej Bołdaniuk

"Święty chaos" to utrzymana w stylistyce political fiction historia Jamy Ulan - Amerykanki o polsko-tatarskich korzeniach, komandoski i agentki CIA, która podczas akcji w Iraku zostaje rozpoznana przez Al-Kaidę, schwytana i stracona.

- Jej śmierć okazuje się jednak nowym początkiem. Jamy dostaje się w ręce tajemniczych zleceniodawców, którzy w zależności od potrzeb zmieniają jej psychikę i ciało. Bohaterka pojawia się w różnych krajach, z bronią w ręku uczestniczy w brutalnych wydarzeniach zmieniających losy świata. Choć piekielnie inteligentna i silna, zostaje zmanipulowana. Pewnego dnia, udręczona i zamknięta w obcym ciele, Jamy zbuntuje się jednak przeciw narzuconej roli - opowiada Cezary Harasimowicz .

Jego "Święty chaos" to pierwszy w Polsce audioserial, który ukazał się najpierw w formie audiobooka, a dopiero później jako książkowa powieść. "Święta sieć", czyli druga część tej trylogii, ukaże się jesienią. Na tym jednak nie koniec - na podstawie dzieła Harasimowicza powstaną także: gra komputerowa, interaktywny komiks oraz serial telewizyjny.

Premiera "Świętego chaosu" odbyła się w studiu im. Agnieszki Osieckiej - fragmenty słuchowiska przy akompaniamencie muzyki Michała Lorenca , granej na żywo przez grupę DesOrient , przeczytali: Danuta Stenka, Grażyna Wolszczak, Waldemar Barwiński, Łukasz Simlat i Miłogost Reczek.
- Radio jest teatrem wyobraźni, a Trójka miejscem rzeczy niezwykłych, sceną otwartą dla wycieczek umysłu. "Święty chaos" to godzinne spotkanie ze znakomitą literaturą i wielkimi aktorskimi nazwiskami pod czujnym okiem obsypanego nagrodami reżysera Krzysztofa Czeczota. W szybkim, współczesnym świecie warto się zatrzymać dla spraw cennych. Nie mamy wątpliwości, że przygotwaliśmy coś wyjątkowego - mówiła Anna Gacek , gospodyni sobotniego wydarzenia.
"Święty chaos" był czwartym realizowanym na żywo w Programie 3 Polskiego Radia słuchowiskiem - wcześniej można było usłyszeć: " Blade Runnera " Philipa K. Dicka, " Karaluchy " Jo Nesbø i " Ojca chrzestnego " Mario Puzo.
Projekt powstał we współpracy z Audioteką .

Reżyseria: Krzysztof Czeczot

Występują: Grażyna Wolszczak, Danuta Stenka, Waldemar Barwiński, Miłogost Reczek, Łukasz Simlat

Muzyka: autorstwa Michała Lorenca w wykonaniu zespołu DesOrient

/

Czytaj także

Dzień Otwarty w Trójce, czyli radio od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 14:48
– Dla dorosłych i dla dzieci otwieramy Program 3 – tak zwykle głosem Wojciecha Manna zapraszaliśmy Słuchaczy do odwiedzenia Trójki. W sobotę, 17 maja, cała załoga z Myśliwieckiej 3/5/7 była do dyspozycji wszystkich, którzy chcieli zobaczyć siedzibę Programu 3. Podczas Dnia Otwartego nie brakowało spotkań z dziennikarzami Trójki, specjalnych wydarzeń oraz zaskakujących atrakcji. Odwiedziło nas ponad 2500 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Lidke: jazzowa afirmacja życia

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 21:00
Monika Lidke regularnie koncertuje na brytyjskiej scenie jazzowej, jej zespół wystąpił w ramach London Jazz Festival, Manchester Jazz Festival, Rhythms of the World Festival oraz w prestiżowych klubach Ronnie Scott’s Bar i Pizza Express Jazz Club w Soho. Tym razem usłyszeliśmy ją w Trójce!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Talenty Trójki" 2014 wręczone. Poznaj laureatów!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 20:00
W finale piątej edycji konkursu dla młodych twórców "Talenty Trójki" zwyciężyli: Justyna Mędrala w kategorii "Sztuki wizualne", Justyna Wasilewska w kategorii "Teatr" i Aga Woszczyńska w kategorii "Film". Podczas uroczystej gali wręczono "Diament Trójki", który otrzymała aktorka Danuta Szaflarska.
rozwiń zwiń