Rusza Męskie Granie 2014 pod patronatem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 12:52
Już w najbliższą sobotę, 28 czerwca, zapraszamy na koncert poprzedzający tegoroczną edycję "Męskiego Grania". W Sopocie, na scenie przy Teatrze na Plaży, wystąpi dziesięć zespołów startujących w konkursie "Nowe Męskie Granie" oraz - w roli gwiazdy - grupa Kim Nowak. Patronem strategicznym projektu jest Program 3 Polskiego Radia.
Artyści zespołu Męskie Granie Orkiestra i Piotr Stelmach podczas koncertu premierowego trasy Męskie Granie 2014
Artyści zespołu Męskie Granie Orkiestra i Piotr Stelmach podczas koncertu premierowego trasy Męskie Granie 2014Foto: mat. prom./ meskiegranie.pl

Nowe Męskie Granie to projekt realizowany od 2011 roku w ramach Męskiego Grania. Jego ideą jest promowanie utalentowanych muzyków nieznanych szerokiej publiczności, którzy wybierani są przez słuchaczy w głosowaniu internetowym. Tegoroczna finałowa dziesiątka ogłoszona została w Trójkowej audycji "Myśliwiecka 3/5/7" - internauci i słuchacze zdecydowali, że podczas sobotniego koncertu w Sopocie wystąpią: AKX, Cinemon, Drekoty, Karate Free Stylers, MIKROBI.T, ØRGANEK, Patrick The Pan, Ryba And The Witches, The Freuders i The Shipyard.
29 czerwca rozpocznie się kolejny, ostatni etap konkursu. - Na facebookowym profilu Męskiego Grania- można będzie wybrać sześć zespołów, które pojadą w piękną trasę do sześciu dużych miast razem z kolorową muzyczną karawaną. Głosowanie potrwa do 4 lipca - mówi Piotr Stelmach, dziennikarz muzyczny Programu 3.

Męskie Granie na antenie Trójki >>>
W tym roku koncerty w ramach "Męskiego Grania" odbędą się w: Krakowie (12 lipca), Poznaniu (19 lipca), Chorzowie (26 lipca), Warszawie (2 sierpnia), Wrocławiu (23 sierpnia) i Żywcu (29 sierpnia). A zagrają m.in. Behemoth, Grubson, Marcin Masecki, Marek Dyjak, Illusion, Luxtorpeda, Pablopavo i Ludziki, Artur Rojek, Tomasz Stańko, Trzaska Budzyński Jacaszek, Waglewski Fisz Emade, a także Męskie Granie Orkiestra w składzie: Smolik, Brodka, Dawid Podsiadło, Olaf Deriglasoff, Piotr "Emade" Waglewski, Michał Sobolewski oraz Krzysztof "Zalef" Zalewski, Michał "Fox" Król, Miłosz Pękala i Łukasz Korybalski. Ich singiel "Elektryczny" jest hymnem tegorocznej trasy. Piosenka jest na Liście Przebojów Programu 3.

- "Męskie Granie" to projekt, który nieustannie się zmienia, poszukuje, ewoluuje. Tacy są też artyści biorący w nim udział. Nigdy nie dają się zaszufladkować, nieustannie przekraczają granice, nie bojąc się czerpać z muzycznej tradycji i przekształcać jej w zupełnie nową, zaskakującą jakość. Każdy ma własne muzyczne inspiracje, lecz sam także inspiruje innych, odciskając na kulturze swoje unikalne piętno. Wspólnie tworzą grupę najbardziej kreatywnych i nieprzewidywalnych muzyków w Polsce. Gdy pojawiają się na scenie, tylko jedno jest pewne: będzie się działo! - komentują dobór artystów biorących udział w trasie koncertowej jej organizatorzy.
Wydarzenia związane z Męskim Graniem będą przybliżać słuchaczom dziennikarze Programu 3. W związku z inauguracją cyklu, Trójka będzie obecna w Sopocie już w piątek, 27 czerwca, skąd Piotr Stelmach i Anna Gacek poprowadzą "Offensywę" (godz. 22.00), jak również sobotnią audycję "Myśliwiecka 3/5/7" (godz. 16.00). - Tak będzie podczas każdego z sześciu kolejnych, lipcowych i sierpniowych koncertów - mówi Piotr Stelmach, który zaprasza również do słuchania audycji "Męskie granie" w każdy wakacyjny poniedziałek w godz. 15.00-16.00.
Program 3 Polskiego Radia jest patronem strategicznym cyklu koncertów "Męskie Granie".

Czytaj także

Rusza Nowe Męskie Granie 2014!

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 18:00
- Mecenas Męskiego Grania postanowił, że rozszerzamy formułę, robimy więcej, dalej, bardziej i głębiej. Tegoroczny konkurs dotyczący Nowego Męskiego Grania, nowych, młodych, obiecujących i zdolnych wykonawców będzie dwuetapowy - zapowiada w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Piotr Stelmach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe Męskie Granie. To oni zagrają w Sopocie!

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2014 16:00
AKX, Cinemon, Drekoty, Karate Free Stylers, MIKROBI.T, ØRGANEK, Patrick The Pan, Ryba And The Witches, The Freuders, The Shipyard - oto artyści, którzy decyzją internautów wystąpią 28 czerwca w Sopocie w ramach koncertu pod szyldem Nowe Męskie Granie. Poznaliśmy ich w audycji "Myśliwiecka 3/5/7".
rozwiń zwiń