Trójka na Open'er Festival 2014

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 11:31
Już w najbliższą środę, 2 lipca, rozpoczyna się Open’er Festival – największa plenerowa impreza muzyczna w Polsce. Program 3 Polskiego Radia, patron medialny przedsięwzięcia, zagości w Gdyni na całe pięć dni. Z radiowego studia festiwalowego nadawane będą relacje i audycje, otwarta zostanie również ciesząca się ogromną popularnością "Biblioteka Trójki".
Trójka po raz kolejny będzie szeroko obecna na Opener Festival, zapraszamy do słuchania audycji specjalnych
Trójka po raz kolejny będzie szeroko obecna na Open'er Festival, zapraszamy do słuchania audycji specjalnych Foto: mat. pras./ P. Tarasewicz/ Alter Art

Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy, 1 lipca, Trójka zaprasza do wysłuchania "Programu Alternatywnego" (godz. 19.00-21.00), nadawanego z gdyńskiego InfoBoxu. Podczas audycji, w konkursie "ostatniej szansy",  będzie można wygrać karnety na festiwal.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej podstronie poświęconej Open'er Festival

Pierwszego dnia imprezy Trójka przeniesie się do studia na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo, skąd nadawać będzie "Program Alternatywny" (2 i 3 lipca, godz. 19.00-21.00), " Fest Program " (4 lipca, godz. 13.00-14.00) oraz " Radiowy Dom Kultury " (5 lipca, godz. 12.00-14.00), a podsumowanie festiwalu w audycji "Zaraz wracam" (6 lipca, godz. 11.00-14.00). O spektaklach teatralnych prezentowanych podczas Open’er Festival opowie Barbara Marcinik w " Trójce pod księżycem " (3 lipca, godz. 0.00-2.00). Spotka się ona z reprezentacją teatrów: Nowego z Poznania oraz Polskiego z Bydgoszczy, które to teatry prezentują swoje spektakle na festiwalu.

Program Alternatywny>>>
Działać będzie również "Biblioteka Trójki" , która zrobiła furorę podczas poprzednich edycji gdyńskiej imprezy. "Biblioteka", mająca na celu popularyzowanie czytelnictwa, powstała z inicjatywy Trójki i Instytutu Książki we współpracy z  Alter Artem – organizatorem festiwalu. W "Bibliotece Trójki" będzie można nie tylko otrzymać wartościową książkę, ale też uczestniczyć w różnych konkursach i happeningach.

Radiowy Dom Kultury>>>
Nie zabraknie również spotkań z pisarzami. W AlterCafe będzie można porozmawiać z: Sylwią Chutnik (3 lipca), Ignacym Karpowiczem (4 lipca) i Małgorzatą Rejmer (5 lipca). Spotkania poprowadzi dziennikarz Programu 3 Michał Nogaś wraz z Szymonem Kloską z Instytutu Książki.
Zapraszamy też na transmisje koncertów z Open'er Festival 2014:

Open'er 2014: słuchaj w Trójce koncertu Afghan Whigs

Open'er 2014: koncert Interpol na antenie Trójki!

Zobacz więcej na temat: Open'er Festival 2014