Trójka na Festiwalu Literacki Sopot

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 14:09
Program 3 Polskiego Radia po raz kolejny będzie gościć na Festiwalu Literacki Sopot. W dniach 21-24 sierpnia na Kulturalnej Plaży Trójki odbędą się spotkania z wybitnymi pisarzami, a na antenie Programu 3 pojawią się relacje z najważniejszych wydarzeń festiwalu.
Kulturalna plaża Trójki w Sopocie
Kulturalna plaża Trójki w Sopocie Foto: PR/E. Iwanicka

Z pisarzami w plenerowej kawiarni literackiej na Kulturalnej Plaży Trójki przy Klubie Atelier rozmawiał będzie Michał Nogaś. Bohaterami spotkań będą: Jacek Hugo Bader (czwartek, 21 sierpnia), Boel Westin (piątek, 22 sierpnia), Sylwia Chutnik (sobota, 23 sierpnia) i Mariusz Szczygieł (niedziela, 24 sierpnia). Wszystkie spotkania zaplanowano na godz. 14.30.

Kulturalna Plaża Trójki to nowa lokalizacja podczas festiwalu Literacki Sopot. – Cieszy nas bardzo, że Trójka zacieśnia współpracę z naszym miastem, m.in. poprzez współorganizację literackich wydarzeń i sygnowanie spotkań Trójkowym Znakiem Jakości – zwraca uwagę Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu. Sopocka plaża przy Klubie Atelier i Teatrze na Plaży stanowić będzie wyjątkową scenografię rozmów. Dodatkowo powstanie tu sezonowa plenerowa biblioteka i strefa, do której organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą się wymienić zarówno starymi, jak i nowymi książkami, albumami, magazynami, komiksami i tomikami wierszy.

Tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniach na Kulturalnej Plaży Trójki, Michał Nogaś obszernie opowie o ich przebiegu oraz skomentuje inne wydarzenia w audycjach: "Do południa" (czwartek, 21 sierpnia, godz. 9.00-12.00), "Trójkowy znak jakości" (piątek, 22 sierpnia, godz. 7.45) oraz "Z najwyższej półki" (niedziela, 24 sierpnia, godz. 21.00-22.00). Relacje z Literackiego Sopotu pojawią się również w "Fest Programie" (piątek, 22 sierpnia, godz. 13.00-14.00) oraz "Radiowym Domu Kultury" (sobota, 23 sierpnia, godz. 12.00-14.00).

Trójka jest stałym partnerem medialnym Festiwalu Literacki Sopot.

Zobacz więcej na temat: Michał Nogaś Sopot Trójka

Czytaj także

"Krok po kroku z Trójką, Sopot". Przewodnik nieschematyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 14:30
- Dostaliśmy Sopot nieprzewodnikowy, nieschematyczny, pełen wciągających opowieści - tak o audiobooku "Krok po kroku z Trójką, Sopot" Joanny Mielewczyk i Krystiana Hanke mówi Michał Nogaś. W "Trójkowym Znaku Jakości" przedstawiliśmy przewodnik, który w sposób ciekawy, nie zawsze dosłowny i oczywisty prezentuje to miasto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trójka na dzikim Sopocie", czyli przygoda z wyobraźnią

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 18:28
To propozycja dla aktywnych ze słuchawkami na uszach i dla tych mniej aktywnych, którzy przespacerują się z nami nie ruszając się z domu, ale uruchamiając wyobraźnię. Ta ostatnia przyda się też w naszej zabawie, która od poniedziałku do środy w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Flesz weekend z Trójką". Portret to tajemnica

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 13:58
- W portrecie jest jakaś tajemnica. Jeśli nawet sami dla siebie pozostajemy zagadką, to podobnie jest z modelem. Przez portret uchylamy jedynie rąbka tajemnicy o drugim człowieku - mówi uczestniczka sopockiego "Flesz weekendu z Trójką".
rozwiń zwiń