Trójka na OFF Festival 2015

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 13:47
Trwa lato z dobrą muzyką na antenie Trójki. Kolejnym po Orange Warsaw Festivalu i Open’erze wydarzeniem muzycznym, któremu patronuje Program 3 Polskiego Radia jest OFF Festival.
Artystów występujących na OFF Festivalu będzie można posłuchać w katowickiej Dolinie Trzech Stawów
Artystów występujących na OFF Festivalu będzie można posłuchać w katowickiej Dolinie Trzech StawówFoto: mat. prasowe

Katowickie święto muzyki alternatywnej startuje już 7 sierpnia. Trójka zaplanowała obszerne relacje z tego wydarzenia.

Od 7 do 9 sierpnia, czyli przez cały festiwal, Trójkowa ekipa dziennikarzy będzie na bieżąco informować słuchaczy o jego przebiegu. Dzięki audycjom, nadawanym na żywo z Doliny Trzech Stawów w Katowicach, miłośnicy dobrej muzyki wysłuchają relacji z licznych festiwalowych wydarzeń oraz wywiadów z artystami.

W piątek, 7 sierpnia, w godz. 13.00-14.00 Grzegorz Hoffmann poprowadzi specjalne OFF-owe wydanie "Fest Programu", a Piotr Stelmach – festiwalową "Offensywę" (godz. 22.00-2.00). Również sobotnie audycje "Myśliwiecka 3/5/7" (godz. 15.00-18.00; prowadzenie: Anna Gacek) oraz "Lista Osobista" (godz. 19.00-22.00; prowadzenie: Piotr Metz) nadane zostaną z Katowic.

Relacje Trójkowych dziennikarzy z OFF Festiwalu pojawią się również w "Liście Przebojów Programu 3" (piątek, 7 sierpnia, po godz. 20.00), porannym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" (sobota 8 sierpnia, godz. 8.40), oraz w audycjach "Piosenki bez granic" (niedziela 9 sierpnia, godz. 9.00-11.00) i "Zaraz wracam" (niedziela 9 sierpnia, godz. 11.00-13.00).

OFF to jeden z najważniejszych festiwali alternatywnych w Polsce, zainaugurowany w 2006 roku w Mysłowicach z inicjatywy Artura Rojka, byłego lidera grupy Myslovitz, pomysłodawcy i organizatora imprezy. Festiwal tradycyjnie odbywa się w sierpniu, od pięciu lat w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Trójka, jako patron medialny wydarzenia, jest z nim od początku silnie związana. Podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji imprezy, na festiwalowej "Scenie Trójki" wystąpią - wzorem ubiegłych lat - artyści rekomendowani przez dziennikarzy muzycznych Programu 3 (m.in. Coals, Doldrums, Future Brown, Sun Kill Moon czy Władysław Komendarek).

Przy festiwalu powstanie również Kawiarnia Literacka goszcząca poetów, pisarzy i ludzi kultury. Jej gospodarzami będą Michał Nogaś z Programu 3 i Szymon Kloska z Instytutu Książki. W programie spotkania z m.in.: Sylwią Chutnik, Magdaleną Grzebałkowską, Dominiką Słowik, Maksem Cegielskim, Andrzejem Muszyńskim, Pablopavo, Mariuszem Czubajem, Jakubem Żulczykiem. Gościem specjalnym Kawiarni Literackiej będzie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska

(mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: Off Festival 2015 Trójka