X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowe Czytanie 2015 w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 14:50
W sobotę 5 września o godz. 11.00 w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się finał organizowanego po raz czwarty ogólnopolskiego Narodowego Czytania - tym razem poświęconego "Lalce" Bolesława Prusa.
Bolesław Prus
Bolesław PrusFoto: Public domain/ Wikimedia Commons

Akcję z udziałem wybitnych aktorów i twórców zainauguruje para prezydencka, która wieczorem zakończy również tegoroczną odsłonę "Narodowego Czytania" w Warszawie. Organizatorami wydarzenia są Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Specjalne audycje związane z akcją przygotowały wszystkie Programy Polskiego Radia, które jest partnerem medialnym wydarzenia.

Już w czwartek 3 września w "Klubie Trójki" (godz. 21.05) rozmowę o "Lalce" z prof. Ewą Paczoską prowadzi Jerzy Sosnowski.

– Ideą dyskusji będzie "Lalka" na tle XIX wieku. Jej ówczesne niezrozumienie i późniejsza kariera oraz dzieło Prusa a polskie pytania - na ile ona coś mówi ważnego o naszej tożsamości? Zastanowimy się również nad tym, w jakiej mierze "Lalka" jest oryginalna na tle polskiej i obcej literatury swoich czasów – wyjaśnia Sylwia Héjj, wydawca "Klubu Trójki".

Ponadto w sobotę 5 września Program 3 Polskiego Radia szeroko zrelacjonuje przebieg Narodowego Czytania w Ogrodzie Saskim w swoich serwisach informacyjnych.

Jak co roku na stronie portalu Polskiego Radia będziemy nadawać trasmisję z Narodowego Czytania w Ogrodzie Saskim (w godz. 11.00-22.00). Szczegóły znajdą Państwo tutaj.

(mat. promocyjne)