X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Stoparczyk z nagrodą Safony

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 18:51
Podczas tegorocznej edycji Brave Festival, po raz pierwszy w historii wydarzenia, wręczono nagrodę Safony najbardziej zasłużonym ludziom, którzy od lat wspierają wrocławski festiwal.
Katarzyna Stoparczyk odbiera nagrodę podczas Wielkiego Finałowego Spektaklu Brave Kids 2016
Katarzyna Stoparczyk odbiera nagrodę podczas Wielkiego Finałowego Spektaklu Brave Kids 2016Foto: Sławek Przerwa

Grzegorz Bral, pomysłodawca i dyrektor Brave Festival: Przez lata prowadzenia festiwalu, teatru, czy dziecięcych projektów edukacyjnych, stykam się z ludźmi, którzy całkowicie bezinteresownie wspierają nas, pomagają, promują nas nie oczekując nigdy niczego w zamian. Aby kultura, szczególnie ta marginalizowana i marginalizowani ludzie mogli przebić się do naszej świadomości, potrzebni są i twórcy, i promotorzy, i społeczni aktywiści i ludzie mediów nagłaśniający projekty. Nagroda w tym roku osobista, stanie się od przyszłego roku nagrodą międzynarodową.

(arch. K. Stoparczyk) (arch. K. Stoparczyk)

W tym roku statuetkę Safony przyznano w czterech kategoriach:

Aktywista: Lea Wyler - za odwagę społecznej aktywności i pomoc tysiącom osieroconym dzieciom na świecie;

Człowiek mediówKatarzyna Stoparczyk - za niekwestionowana odwagę pomagania dzieciom i promowania mądrości dzieci;

Promotor: Paweł Potoroczyn - za bezkompromisowa odwagę promocji kultury polskiej za granica;

Twórca: Jacek Petrycki - filmowiec, operator i dokumentalista - za odwagę informowania i pokazywania prawdy i współczesnym świecie.


(fot. K. Stoparczyk) (fot. K. Stoparczyk)


***

Brave Festival to jedyny w Polsce przegląd kultur, tradycji i rytów z całego świata, które są na granicy wyginięcia. Festiwal niezmiennie nosi znaczący podtytuł "Przeciw wypędzeniom z kultury". Narodził się w 2005 roku, a dziś jest jednym z najważniejszych emblematów kultury Wrocławia.

Tegoroczna edycja Brave Festival odbyła się w dniach 1-15 lipca. Organizatorem i inicjatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej "Pieśń Kozła". Przychody ze sprzedaży biletów, jak co roku zostaną w całości przekazane na działalność międzynarodowej organizacji charytatywnej ROKPA, która pomaga przede wszystkim dzieciom w Tybecie.

Do tej pory Brave Festival gościł artystów z 47 państw podczas prawie 750 wydarzeń.  Każdego roku odwiedza go ok. 150 000 widzów. Na pomoc organizacji ROKPA z biletów przekazano już blisko 850 000 zł.