Trójka w Londynie!

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2007 15:03
Już w czwartek 19 kwietnia nadajemy z Londynu - od rana do późnej nocy.

Już w czwartek 19 kwietnia nadajemy z Londynu - od rana do późnej nocy.

Opowiemy czym żyje miasto, z czego cieszą się i jakie mają problemy pracujący w nim Polacy. O czym myśli przemierzający ulice miasta polski taksówkarz, czym zajmuje się londyńskie Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów.

Odwiedzimy Instytut Kultury Polskiej i Polski Ośrodek Społeczno Kulturalny. Przejrzymy brytyjskie gazety. Akademia Rozrywki pełna będzie brytyjskiego humoru. Opowiemy o pomieszaniu kultur i smaków w londyńskich restauracjach.

W Trójce usłyszycie:

W porannym Zapraszamy do Trójki między innymi przegląd prasy brytyjskiej i polonijnej oraz rozmowy z Polakami pracującymi w Londynie.

W TuBaronie rozmowy z Pawłem Potoroczynem - dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej w Londynie oraz z Wojciechem Nowakiem - londyńskim taksówkarzem. 

Rozmowa z Pawłem Potoroczynem (3,67 MB)

Akademii Rozrywki o brytyjskim humorze, a w Orzech i reszta... związany z Londynem konkurs i londyńska kuchnia.

W popołudniowym Zd3 porozmawiamy o monarchii i brytyjskim parlamentaryzmie oraz o starej i nowej polskiej emigracji, a w Programie Alternatywnym wizyta w Londynie na squacie u polskiej artystki Iwony Zając.

Dariusz Rosiak porozmawia też z Nealem Aschersonem - komentatorem brytyjskim - na temat zmian w W.Brytanii pod rządami T.Blaira oraz z Frankiem Furedi - socjologiem brytyjskim na temat poprawności politycznej Brytyjczyków.

Posłuchaj

W Programie Alternatywnym wizyta na squacie u polskiej artystki Iwony Zając

Posłuchaj (2,56 MB)

Przez cały dzień relacje naszych reporterów i duża dawka wyspiarskiej muzyki.

Zobacz więcej na temat: Londyn POLSKA Dariusz Rosiak