Mistrz Mowy Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2007 13:16
W tym roku do tytułu Mistrz Mowy Polskiej nominowany jest dziennikarz Trójki - Marcin Kydryński. Zachęcamy Państwa do głosowania - za pomocą SMS-ów, Internetu lub tradycyjnej poczty.

"Mistrz Mowy Polskiej" to bezprecedensowy, ogólnopolski Program promocyjny o charakterze społecznym i edukacyjnym, mający na celu szerokie rozpropagowanie najlepszych wzorów językowych, poprzez mobilizację instytucji, osób i środowisk opiniotwórczych. Przedsięwzięcie to ma charakter plebiscytu - wyborów ludzi pióra, ekranu, nauki, mediów, polityki - którzy zasługują na miano Mistrzów Mowy Polskiej.

W tym roku kandydatami do tytułu są: Barbara Krafftówna, Anna Seniuk,  Dorota Wysocka-Schnepf, Piotr Adamczyk, Leszek Długosz, Jan Kobuszewski, Marcin Kydryński, Andrzej Matul, Tomasz Sianecki i Rafał Ziemkiewicz .

Zwycięzca głosowania otrzyma nagrodę VOX POPULI!

ZAGŁOSUJ na Marcina Kydryńskiego przez Internet!

Głosować można:


1. Wysyłając do 23.09.2007 SMS pod nr 7101 z hasłem MISTRZ. i inicjałami Twojego kandydata (koszt 1,22zł brutto) - a więc by zagłosować na Marcina Kydryńskiego, należy wysłać pod nr 7101 SMS o treści MISTRZ.mk

Do wygrania w plebiscycie SMS-owym:

- dwuosobowe weekendowe pobyty w Pensjonacie VENA w Poroninie,
- odtwarzacze MP4 ufundowane przez sklep.modderz.pl
- poradniki językowe PWN,
- książki limitowanego wydawnictwa PWPW oraz PIW,
- zestawy słodyczy ufundowane przez ZPC ODRA Brzeg,
- zestawy kosmetyków ufundowane przez FLOS-LEK,

Codziennie 5 pierwszych osób, które nadeślą 10 sms-ów otrzyma zaproszenia na Galę Finałową Programu Mistrz Mowy Polskiej, która odbędzie się 24 września w Sali Premierowej Multikina Złote Tarasy w Warszawie.

Regulamin plebiscytu SMS

2. Przez Internet - wskazując kanydata bezpośrednio na formularzu internetowym

Klikając w ten link, można zagłosować na Marcina Kydryńskiego

W głosowaniu internetowym każdy może oddać głos na dowolnego kandydata nie częściej jednak niż raz na tydzień. Głosy oddane z naruszeniem tej zasady nie będą doliczane do puli ogólnej.

3. Przesyłając do 20.09.2007r. kupony dostępne w Salonach Prasowych Kolporter SA oraz drukowane w Rzeczpospolitej i Życiu Warszawy na adres: Sekretariat Programu Mistrz Mowy Polskiej ul. Parowcowa 2/8, 02-445 Warszawa. Na kuponie należy wpisać imię i nazwisko swojego kandydata.

Głosowanie na Mistrza Mowy Polskiej w kategorii VOX POPULI prowadzone jest w internecie, a także w systemie sms oraz za pośrednictwem poczty. Suma głosów oddanych na każdego kandydata w głosowaniu internetowym, za pośrednictwem sms-ów i poczty wskaże tegorocznego zwycięzcę w kategorii VOX POPULI.

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski jest Mistrzem Mowy Polskiej!

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2008 00:37
Redaktor Kuba Strzyczkowski, profesor Stefan Stuligrosz, aktorka Grażyna Barszczewska i redaktor Tomasz Sianecki - to nowi Mistrzowie Mowy Polskiej. Wawrzyn Mistrza Mowy Polskiej otrzymał profesor Władysław Bartoszewski. Laureatom gratulujemy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagłosuj na Mistrza Mowy Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2009 09:06
Przed nami dziewiąta już odsłona plebiscytu na Mistrza Mowy Polskiej. W gronie 12 nominantów jest aż pięciu dziennikarzy Polskiego Radia. Są to: Hanna Maria Giza, Marcin Kydryński, Jerzy Sosnowski, Michał Olszański oraz Tomasz Zimoch. Zachęcamy do oddawania głosów na najlepszego zdaniem Państwa promotora pięknej i poprawnej polszczyzny.
rozwiń zwiń